Grupa Sierleccy Czarni pokonali Anwil!

,

Świetny mecz na szczycie tabeli Energa Basket Ligi! Grupa Sierleccy Czarni Słupsk wygrali z dotychczas niepokonanym Anwilem Włocławek 80:75.

,

Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, toczyło się w rytmie “kosz za kosz”. Dopiero po późniejszych rzutach Jamesa Bella oraz Luke’a Petraska Anwil zdobywał trzy punkty przewagi. Trójkami odpowiadali sobie wzajemnie Jonah Mathews oraz Jakub Musiał - po kolejnym rzucie tego pierwszego włocławianie prowadzili sześcioma punktami. Po 10 minutach było 19:16. W pewnym momencie drugiej kwarty po trójce Williama Garretta to Grupa Sierleccy Czarni ponownie zdobyli małą przewagę. Teraz to zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza musiał gonić, a wcale nie było to łatwe zadanie. Nadal świetnie grał przede wszystkim Garrett i dzięki niemu po pierwszej połowie to przyjezdni wygrywali 42:36.

Luke Petrasek był bardzo aktywny od początku trzeciej kwarty i dzięki temu dość szybko Anwil zmniejszał straty. Podobny akcjami odpowiadał jednak Lewis Beech, a dodatkowo świetnie grał też Garrett. Dopiero późniejsza dobitka Bella dała prowadzenie gospodarzom. Dobry fragment Bartosza Jankowskiego oraz rzut z dystansu Dawida Słupińskiego sprawiły, że po 30 minutach było jednak 59:65. W kolejnej części przewaga przyjezdnych w pewnym momencie wynosiła już nawet dziewięć punktów, ale Anwil utrzymywali w grze Petrasek oraz Mathews. Po późniejszym rzucie z dystansu tego drugiego gospodarze przegrywali tylko punktem! Przewagę po chwili dawał Petrasek! Końcówka przyniosła mnóstwo emocji. Trójka Jakuba Musiała ponownie zmieniała sytuację. Później kluczowe rzuty wolne trafiali Garrett oraz Klassen i to słupszczanie zwyciężyli 80:75!

Najlepszym zawodnikiem gości był William Garrett z 22 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. 19 punktów dla gospodarzy rzucił Jonah Mathews.