,

25. kolejka Tauron Basket Ligi za nami. Zapraszamy do zapoznania się ze statystycznym podsumowaniem tej części gier.

,

MVP 25. kolejki: Seid Hajrić (Anwil Włocławek)

Seid Hajrić w ostatnich pięciu meczach przed spotkaniem z Siarką Jezioro zdobył zaledwie 10 punktów. Przeciwko tarnobrzeżanom był jednak jedynym podkoszowym zawodnikiem w zespole, bowiem z powodu kontuzji nie mogli zagrać Corsley Edwards i Nick Lewis. Hajrić stanął na wysokości zadania. Już do przerwy miał 16 punktów i siedem zbiórek, a w drugiej połowie kontynuował swoje dokonania. Ostatecznie mecz przeciwko Siarce Jezioro zakończył z dorobkiem aż 29 punktów i 16 zbiórek. Trafił 11 z 15 rzutów z gry, miał cztery przechwyty, blok i to wszystko dało mu 42 punkty w klasyfikacji evaluation. To trzeci najlepszy indywidualny występ w tym sezonie.

Zespół 25. kolejki: Energa Czarni Słupsk

W przedostatniej kolejce Energa Czarni Słupsk podejmowali na własnym parkiecie wicemistrza Polski PGE Turów Zgorzelec. Słupszczanie tylko na początku mieli problemy z ekipą trenera Jacka Winnickiego, ale im minut na parkiecie przybywało, tylko przewaga gospodarzy rosła. Energa Czarni wygrali 83:70 i było to drugie zwycięstwa drużyny trenera Dainiusa Adomaitisa nad PGE Turowem w tym sezonie. Słupszczanie dzięki wygranej przeskoczyli w tabeli swojego ostatniego rywala i zrównali się punktami z Anwilem Włocławek.

Polski zawodnik 25. kolejki: Rafał Bigus

Świetna dyspozycja Callistusa Eziukwu sprawiła, że Rafał Bigus w ostatnim czasie był nieco w cieniu swojego klubowego partnera. W meczu z Treflem rywale postarali się jednak o wyłączenie Amerykanina z gry, z czego skrupulatnie skorzystał właśnie Bigus. Polski środkowy rzucił liderowi tabeli aż 19 punktów, trafiając siedem z 10 rzutów z gry, miał dziewięć zbiórek, asystę i przechwyt, co dało mu 24 punkty w klasyfikacji evaluation.

Plusy 25. kolejki:

- Śląsk Wrocław - mecz z Kotwicą był o tyle ważny, że obie drużyny walczyły o awans do czołowej szóstki. Zwycięsko wyszli z tej rywalizacji wrocławianie, którzy zapewnili sobie grę w play-off.

- Polpharma Starogard Gdański - Polpharmie ciężko będzie osiągnąć play-off, ale takie pojedyncze wygrane, jak ta z Zastalem sprawiają, że trener Wojciech Kamiński na pewno coraz bardziej wierzy w ten cel.

Minusy 25. kolejki:

- Zastal Zielona Góra - porażka z Polpharmą sprawia, że ekipa trenera Mihailo Uvalina będzie traciła do czołówki już co najmniej dwa zwycięstwa.

- Kotwica Kołobrzeg - we wspomnianym meczu we Wrocławiu Kotwica nie wykorzystała szansy, przegrała ze Śląskiem i o play-off nadal musi walczyć.