Weeden poza Polpharmą
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Weeden poza Polpharmą

Tony Weeden nie jest już zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański. Kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron, a Amerykanin podpisze niedługo nową umowę z włoskim Cimberio Varese.

,

- Umowa została rozwiązana na prośbę zawodnika, który otrzymał bardzo dobrą ofertę z ligi włoskiej. Postanowiliśmy, że nie będziemy mu robić przeszkód w rozwoju kariery. Trzeba pamiętać, że gra się także dla pieniędzy, a z niewolnika nie ma pracownika. Dogadaliśmy się z Tonym na temat odszkodowania i ostatecznie zgodziliśmy się na jego transfer. Dziękujemy mu za dobrą grę i te kilka meczów, które dzięki niemu wygraliśmy - tłumaczy Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

Amerykanin wystąpił w tym sezonie w 20 meczach w barwach Polpharmy, zdobywając średnio 15,4 punktów, 3,2 asysty i 2,5 zbiórki. Weeden wystąpił także w ostatnim Meczu Gwiazd Tauron Basket Ligi, w którym zdobył 15 punktów. Dla rzucającego był to trzeci sezon spędzony w starogardzkiej drużynie, a czwarty w Polsce.

Na miejsce Tony’ego Weedena klub szuka już nowego zawodnika. - Trener Wojciech Kamiński od kilku dni szuka zastępcy Weedena. Byliśmy bliscy podpisania umowy z bardzo dobrym graczem, ale ostatecznie się spóźniliśmy, bo dopiero teraz rozwiązaliśmy umowę z Tonym. Mogę jednak powiedzieć, że mamy już na oku jednego kandydata, z którym prawdopodobnie podpiszemy umowę w ciągu kilku najbliższych dni. Być może do piątku uda się już załatwić wszystkie formalności, ale nie jest to zależne tylko od nas - mówi Olszewski.