Polpharma rezygnuje z Okafora
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Polpharma rezygnuje z Okafora

Patrick Okafor (32 lata, 203 cm) nie jest już zawodnikiem Polpharmy Starogard Gdański. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

,

- Decyzja o jego zatrudnieniu należała jeszcze do trenera Zorana Sretenovicia. Teraz okazało się jednak, że Okafor nie pokazuje tego, czego się po nim spodziewaliśmy - tłumaczy Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

Nigeryjski podkoszowy zagrał w tym sezonie w sześciu spotkaniach w barwach Polpharmy, zdobywając średnio trochę ponad 7 punktów i 3 zbiórki na mecz. W ostatnim spotkaniu z AZS Politechniką Warszawską nie zdobył ani jednego punktu (nie trafił żadnego z czterech rzutów z gry).

Okafor był jednym z najlepszych zawodników starogardzkiej drużyny w sezonach 2006/07 i 2009/10. Szczególnie ten drugi był dla podkoszowego udany, ponieważ zdobywał z drużyną z Kociewia brązowe medale Tauron Basket Ligi. W zeszłym sezonie Okafor po 11 meczach został zwolniony z PBG Basketu Poznań.

- Możliwe są dalsze zwolnienia w zespole. Cała drużyna nie prezentuje odpowiedniego poziomu. Razem z trenerem będziemy się przyglądać wszystkich zawodnikom i zastanowimy się co dalej. Nie zatrudnimy jednak żadnego zawodnika zagranicznego, ponieważ nie stać nas na kolejną licencję dla takiego gracza. Obserwujemy polski rynek, ale nie jest pewne, że z kimkolwiek podpiszemy kontrakt - wyjaśnia Olszewski.