,

Lista aktualności

Mikołajkowa niespodzianka Trefla

Fundacja Marka Kamińskiego, Ergo Arena oraz Trefl Sopot przygotowały niespodziankę dla prawie tysiąca dzieci z okazji Mikołajek. Akcja charytatywna miała na celu integrację dzieci pełno- i niepełnosprawnych.

Poniedziałkowa impreza składała się z dwóch części. Na początku dzieci mogły zobaczyć widowisko muzyczne z udziałem artystów Kabaretu Loch Camelot, po którym przybył św. Mikołaj. W wydarzeniu wzięli udział m. in.: Marek Kamiński, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Igor Tracz - mistrz świata psich zaprzęgów oraz Danyah i Adrian - niepełnosprawni uczestnicy „Wyprawy Marzeń do Laponii” organizowanej przez Fundację Marka Kamińskiego.

Druga część akcji polegała na aktywnej zabawie z dziećmi i uczestniczyli w niej zawodnicy Trefla - Daniel Szymkiewicz, Wojciech Fraś i Kacper Stalicki. Młodzi uczestnicy zabawy mogli spędzić czas na zajęciach z koszykówki, siatkówki, tańca oraz zajęciach plastycznych.

Fundacja Marka Kamińskiego i Ergo Arena organizują także dwie inne akcje: „Paczka z Bieguna” i „Gwiazdorski prezent”. Pierwsza akcja polega na zbiórce zabawek dla placówek opiekujących się najbardziej ubogimi dziećmi. - Widzowie przybywający na mecze do Ergo Areny będą mogli przynieść zabawki edukacyjne i  zostawić je w wyznaczonym punkcie w holu głównym A1 - powiedziała Aleksandra Jeleńska, koordynator projektu ze strony Ergo Areny.

Materiał wideo przygotowany przez pomorskaTV.