Okafor ponownie w Starogardzie
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Okafor ponownie w Starogardzie

Nigeryjczyk Patrick Okafor znowu zagra w zespole Polpharmy Starogard Gdański. Środkowy będzie mógł wystąpić już w niedzielnym spotkaniu przeciwko Śląskowi Wrocław.

,

Okafor już dwukrotnie występował w barwach Polpharmy. W sezonie 2006/2007 zdobywał średnio 17 punktów i siedem zbiórek na mecz, a po tak dobrych dla siebie rozgrywkach przeniósł się do Anwilu Włocławek. Później grał także w ekipie z Ostrowa Wielkopolskiego i w Barons Ryga, żeby w sezonie 2009/2010 znowu występować w Starogardzie Gdańskim. Z zespołem prowadzonym przez trenera Miliję Bogicevicia zdobył brązowy medal. Co ciekawe z tamtego składu w obecnym są także Tony Weeden i Piotr Dąbrowski.

W zeszłym sezonie Patrick Okafor zagrał 10 spotkań w barwach PBG Basketu Poznań, ale później został zwolniony i sezon kończył we Francji, w ekipie SPO Rouen (2. liga). Obecne rozgrywki zaczął w cypryjskim zespole Etha - w dwóch spotkaniach zdobywał średnio 12 punktów i 4 zbiórki.

- Patrick Okafor już doleciał, trenuje z zespołem i zagra w najbliższym spotkaniu. To sprawdzony gracz, który będzie wzmocnieniem strefy podkoszowej naszego zespołu. Chciał go jeszcze trener Zoran Sretenović, ale sprawy wizowe przedłużały się. Patrick już nie raz udowodnił, że świetnie czuje się w Starogardzie - mówi Roman Olszewski, prezes SKS SSA.

Zatrudnienie Nigeryjczyka to na razie ostatnie ruchy kadrowe Polpharmy. - Na razie zostajemy z tym składem, nie będzie innych ruchów kadrowych. Tomasz Śnieg i Tony Weeden udowodnili w Poznaniu, że dobrze radzą sobie na pozycji rozgrywającego - tłumaczy Olszewski.