Przegląd prasy TBL: 7. kolejka

Zapraszamy do naszego przeglądu artykułów prasowych po 7. kolejce Tauron Basket Ligi.

,

Gazeta Wyborcza: Podsumowanie 7. kolejki: zwycięstwa faworytów

Turów, Śląsk, Trefl, Zastal, Czarni i Anwil wygrywali w 7. kolejce Tauron Basket Ligi i każdy z tych zespołów przedłużył lub rozpoczął serie zwycięstw. Najbardziej okazałą ma Turów, który umocnił się na prowadzeniu w tabeli. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: ŁKS przegrał ze Śląskiem, kibice blisko rekordu. Ponad 9 tys. kibiców w Atlas Arenie!

Koszykarze ŁKS doznali piątej porażki z rzędu. Przegraną ze Śląskiem Wrocław oglądało w Atlas Arenie aż 9.128 kibiców. Do rekordu frekwencji w halowych rozgrywkach w Polsce zabrakło niewiele, ale jednak zabrakło. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Koszykarze Energi Czarnych Słupsk wygrali z Polpharmą Starogard Gdański 86:78

Energa Czarni Słupsk, to kolejna drużyna, która dobiła Polpharmę Starogard Gdański. Kociewskie Diabły mogą być jednak po części zadowolone ze swojej postawy. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Trefl Sopot wygrał z Kotwicą Kołobrzeg 95:76. Twierdza Ergo Arena niezdobyta

Koszykarze Trefla Sopot długo męczyli się z Kotwicą Kołobrzeg. Ostatecznie sopocianie wygrali 19 punktami, mimo iż do przerwy Kotwica prowadziła 49:45. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: ŁKS - Śląsk. Rekord frekwencji blisko, wygrana daleko, czyli kibice lepsi niż koszykarze

W meczu ŁKS-u ze Śląskiem Wrocław nie było ani wymarzonego rekordu frekwencji, ani długo oczekiwanego przełamania gospodarzy. O ile ponaddziewięciotysięczna widownia jest jednak powodem do dumy, o tyle swojej gry łodzianie mogą się wstydzić. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Turów nadal pewnie wygrywa i jest liderem

Koszykarze Turowa są nadal liderem tabeli Tauron Basket Ligi. Wicemistrzowie Polski wygrali już szósty mecz z rzędu, tym razem z Siarką Tarnobrzeg i w dalszym ciągu są jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Sezon na horrory: Zastal znów jednym punktem!

Upolować jedyną polską drużynę w ekstraklasie, złożoną z młodych polskich graczy - z takim zamysłem Zastal ruszył do stolicy. I... O mały włos, role by się odwróciły! Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: PGE Turów za mocny dla koszykarzy Siarki. Znajdą rytm?

Siarka Jezioro Tarnobrzeg poniosła czwartą porażkę w Tauron Basket Lidze. W sobotę podopieczni Dariusza Szczubiała przegrali na swoim parkiecie z wicemistrzami Polski PGE Turowem Zgorzelec aż 59:77. - Wygrali mądrzejsi, którzy bardziej rozumieją koszykówkę - mówił po meczu trener "jeziorowców". Czytaj więcej

Gazeta Wyborcza: Wysoka porażka koszykarzy Basketu

Aż 69:92 przegrali w niedzielny wieczór koszykarze PBG Basket z Anwilem Włocławek. Czytaj więcej

Gazeta Pomorska: Anwil rozbił PBG Basket. Szubarga mnóstwo asyst!

To był z pewnością najspokojniejszy mecz Anwilu Włocławek w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Po raz pierwszy zdobyli tak wiele punktów i pokonali rywali tak wysoką różnicą. Krzysztof Szubarga w konfrontacji z PBG Basket Poznań zanotował 11 asyst! Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Energa Czarni w derbach Pomorza pewnie wygrali z Polpharmą

Bez niespodzianki w derbach Pomorza! Będąca w fatalnej dyspozycji Polpharma przegrała w Słupsku z Energą Czarnymi. Czytaj więcej

Dziennik Bałtycki: Dwa oblicza Trefla w meczu z Kotwicą

Słabo w pierwszych dwudziestu minutach i koncertowo po przerwie - tak spisali się koszykarze Trefla w meczu 7 kolejki ekstraklasy z Kotwicą Kołobrzeg. Sopocianie dowodzeni przez pozostającego w rewelacyjnej formie Łukasza Koszarka wygrali 95:76, choć do przerwy to goście byli lepsi. Czytaj więcej

Gazeta Wrocławska: Śląsk krzepnie, ŁKS bez szans

Nie mieli dobrych humorów w sobotni wieczór kibice ŁKS-u Łódź. Nie dość, że nie udało im się ustanowić nowego rekordu oglądalności w Tauron Basket Lidze, to na domiar złego ich koszykarze nie mieli nic do powiedzenia w starciu ze Śląskiem. Czytaj więcej