Kotwica przegrywa z Treflem
fot. Karol Skiba

,

Lista aktualności

Kotwica przegrywa z Treflem

Kotwica Kołobrzeg zdecydowanie przegrała w sparingu z Treflem Sopot 52:91. Gości do wysokiego zwycięstwa poprowadzili Mike Cook oraz Josh Alexander, którzy zdobyli po 19 punktów.

,

Od początku spotkania lepiej prezentowali się goście z Sopotu, którzy zdominowali grę. Warto dodać, że zespoł trenera Karlisa Muiznieksa grał bez zawodników biorących udział w EuroBaskecie 2011, a także bez Chrisa Burgessa, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jeśli chodzi o Czarodziejów z Wydm, to szansę zaprezentowania się w sparingu dostała większość zawodników, co zaowocowało tym, że żaden z graczy Kotwicy nie grał dłużej niż 28 min.

Zawodnicy Trefla Sopot w trakcie całego spotkania rzucali ze świetną skutecznością, czego efektem było dziewięć celnych trójek na 16 prób, natomiast kołobrzeżanie w tej samej statystyce trafili tylko dwa rzuty na 29 prób. Warto również wspomnieć o progresie jaki zespół z Sopotu poczynił w stosunku do sparingu z New Yorker Phantoms Brunszwik.

- Graliśmy poprawnie, ale nie trafiliśmy rzutów z pozycji, z których normalnie byśmy trafili. Poza tym niewiele ze sobą gramy. Warto również dodać, że jesteśmy po serii ciężkich treningów i nie było łatwo wyjść świeżym na parkiet. Trefl zagrał bardzo dobrze. Trafiali na bardzo dobrej skuteczności, my natomiast niekoniecznie. Z pewnością pozytywem tego sparingu była nasza ławka, która wiele wnosiła do gry - mówi rzucający Kotwicy, Jessie Sapp.

- Jesteśmy w takiej fazie przygotowań, że pomimo rozegrania spraingów w Niemczech, można powiedzieć, że dzisiaj zagraliśmy nasz pierwszy sparing. W Niemczech stawialiśmy na to, aby zawodnicy podładowali akumulatory tj. trenowaliśmy dużo na stadionie, siłowni. To było widać po chłopakach, że te nogi nie niosły - dodaje trener Kotwicy, Tomasz Mrożek.

W końcówce spotkania szansę od szkoleniowca dostał 18-letni Jakub Raczyński, dla którego to był debiutancki występ w barwach Kotwicy. Młody skrzydłowy rzucił także swoje pierwsze punkty, co spotkało się  z dużym entuzjazmem licznej jak na sparing publiczności w Hali Milenium. - Kuba zagrał bardzo odważnie. Myślę, że to są takie mecze, w których możemy zagrać dużą ilością młodych zawodników. Jest to dla nich przetarcie i szansa na zdobycie jakiegoś doświadczenia - kończy Tomasz Mrożek.

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot 52:91

Kotwica: Holmes 9, Sapp 8, Kwiatkowski 8, Rduch 8, Diduszko 6, Bajtus 4, Djurić 3, Raczyński 2, Wichniarz 2, Brandwein 2, Złoty 0

Trefl: Cook 19, Alexander 19, Dylewicz 12, Szymkiewicz 9, Fraś 8, Stefański 7, Amis 7, Stalicki 5, Brembley 3, Horne 2,