,

4. kolejka EuroPucharu: Pepsi bez szans z Albą

Alba Berlin jest zdecydowanie najlepszym zespołem grupy H, w której gra Anwil Włocławek. Niemcy łatwo pokonali włoskie Pepsi Caserta i pozostają bez porażki w EuroPucharze.

Oprócz meczu Anwilu Włocławek z Krasnyje Krylia Samara we wtorek odbyło się także spotkanie najlepszych drużyn w grupie H, czyli Alby Berlin i Pepsi Caserta. Znów lepsi okazali się koszykarze ze stolicy Niemiec, którzy pokonali Włochów 79:62. Berlińczycy nie pozostawili Pepsi Caserta żadnych złudzeń. Już po pierwszej połowie koszykarze trenera Luki Pavicevicia wygrywali z drużyną z Półwyspu Apenińskiego 50:28. Wszystko to dzięki dobrej skuteczności i dobrej współpracy Alby Berlin. Niemyc trafili 50 procent rzutów za dwa i 43 za trzy. Mieli też aż 16 asyst i w każdym z tych elementów byli lepsi od swoich rywali. Trzy punkty dla przegranych zdobył Łukasz Koszarek. Reprezentacyjny rozgrywający trafił jeden z czterech wykonywanych rzutów za trzy, miał też asystę i przechwyt.

Podobnie jak Anwil z EuroPucharem pożegnały się także drużyny BC Siauliai z Litwy i Chorale Roanne z Francji. Obie ekipy przegrały swoje czwarte mecze w tych rozgrywkach i razem z przedstawicielem Polski pozostają bez zwycięstwa. Ci pierwsi przegrali we własnej hali z Gran Canarią. Co ciekawe wszystko zaczęło się zgodnie z planem gospodarzy. Siauliai wygrało pierwszą kwartę 23:9, ale z upływem minut Gran Canaria grała coraz lepiej. Kulminacją była czwarta kwarta wygrana przez Hiszpanów aż 32:18, a cały mecz 89:70. Chorale Roanne natomiast uległo greckiemu PAOK Saloniki. Francuzi, w składzie których występuje znany w Polsce Alex Dunn, wysoko przegrali walkę na tablicach i z każdą kwartą tracili coraz więcej do rywala. PAOK wygrał na wyjeździe 72:60, pogrążając Chorale, a samemu przedłużając swoje szanse na awans.

Solidną szkołę koszykówki sprawili koszykarze Uniksu Kazań zawodnikom Le Mans. Rosjanie zwyciężyli na parkiecie rywala aż 98:65, a znaczący wpływ na tą wygraną miał polski skrzydłowy Maciej Lampe. Polak zdobył w całym spotkaniu 23 punkty, trafiając 11 z 15 rzutów z gry. Miał także sześć zbiórek, dwie asysty i przechwyt. Jego Uniks ani na moment nie był zagrożony w tym spotkaniu. Już do przerwy goście wygrywali 50:34, ale z każdą akcją powiększali tę przewagę. Jedynym zawodnikiem, który sprawiał Rosjanom jakiekolwiek problemy był Alex Acker. Skrzydłowy Le Mans zdobył 17 punktów.

Czwartą kolejną wygraną zanotowali koszykarze Benettonu Treviso. Tym razem włoski zespół pokonał we własnej hali drużynę Asefa Estudiantes Madryt. Bez punktu mecz zakończył Jakub Wojciechowski. Polski skrzydłowy, który coraz śmielej przebija się do stałej rotacji ekipy z Treviso, w pierwszym meczu tych drużyn zdobył osiem punktów, jednak w rewanżu nie oddał żadnego rzutu. Jego zespół prowadzony przez świetnego Jonasa Motiejunasa, który zdobył 19 punktów i miał sześć zbiórek wygrał 79:72. Przewaga Włochów właściwie ani na moment nie była zagrożona. Tylko po pierwszej kwarcie był remis 15:15, później Benetton utrzymywał blisko 10-punktową przewagę i zasłużenie zwyciężył, dzięki czemu jest pewny gry w następnej rundzie EuroPucharu.

Komplet wyników 4. kolejki

Grupa A: Le Mans - Uniks Kazań 65:98, Banvit Bandirma - EWE Baskets Oldenburg 81:72.

Tabela: Uniks 3-1, Le Mans 2-2, Banvit 2-2, EWE Baskets 1-3

Grupa B: Hemofarm Vrsac - BG Goettingen 67:79, Besiktas Stambuł - Asvel Basket Villeurbanne 80:74.

Tabela: BC Goettingen 3-0, Hemofarm 2-2, Besiktas 1-2, Asvel 1-3,

Grupa C: Buducnost Podgorica - Budiwielnik Kijów 69:54, Siauliai - Gran Canaria 70:89.

Tabela: Budiwielnik 3-1, Gran Canaria 3-1, Buducnost 2-2, Siauliai 0-4.

Grupa D: Azowmasz Mariupol - Hapoel Gilboa 92:88, Aris Saloniki - Cedevita Zagrzeb 85:76.

Tabela: Aris 3-1, Cedevita 2-2, Azowmasz 2-2, Hapoel 1-3

Grupa E: Panellinios Ateny - Galatasaray Stambuł 66:62, Bennet Cantu - GasTerra Flames 81:54.

Tabela: Galatasaray 3-1, Bennet 2-2, Panellinios 2-2, GasTerra Flames 1-3

Grupa F: Chorale Roanne - PAOK Saloniki 60:72, Benetton Treviso - Asefa Estudiantes Madryt 79:72.

Tabela: Benetton 4-0, Asefa Estudiantes 2-2, PAOK 2-2, Chorale 0-4

Grupa G: VEF Ryga - Cajasol Sewilla 83:82, Hapoel Jerozolima - CEZ Nymburk 91:82.

Tabela: Hapoel 3-1, Cajasol 2-2, CEZ 2-2, VEF 1-3

Grupa H: Anwil Włocławek - Krasnyje Krylia Samara 83:98, Alba Berlin - Pepsi Caserta 79:62.

Tabela: Alba 4-0, Pepsi 2-2, Krasnyje Krylia 2-2, Anwil 0-4