Lista aktualności

Oficjalne nagrody Dominet Bank Ekstraligi za sezon 2007/08

David Logan najlepszym zawodnikiem sezonu, Paweł Kikowski najlepszym młodym graczem, a Saso Filipovski po raz drugi z rzędu najlepszym trenerem Dominet Bank Ekstraligi - takie nagrody przyznali dziennikarze za sezon 2007/08.

W głosowaniu mediów wybrano najlepszych zawodników Dominet Bank Ekstraligi sezonu 2007/2008. Podobnie jak to się odbywa w lidze NBA, najważniejsze nagrody oficjalne ligi przyznają właśnie dziennikarze. Za udział w głosowaniu dziękujemy: Oldze Miriam Przybyłowicz (PAP), Markowi Ceglińskiemu („Rzeczpospolita"), Łukaszowi Ceglińskiemu („Gazeta Wyborcza"), Tomaszowi Froehlke („Gazeta Pomorska”), Krzysztofowi Gieszczykowi („Sport"), Grzegorzowi Kubickiemu („Gazeta Wyborcza - Trójmiasto”), Piotrowi Kwiatkowskiemu (www.plk.pl), Maciejowi Maślakowi („Gazeta Wyborcza - Szczecin”), Adamowi Romańskiemu („Polsat Sport”), Dariuszowi Szarmachowi („Dziennik", „Fakt”), Piotrowi Szeleszczukowi („Życie Warszawy”), Rafałowi Tymińskiemu („Przegląd Sportowy") i Jakubowi Wojczyńskiemu („PolskiKosz.pl"). Na zaproszenie do głosowania, przez PLK S.A. i PLK.pl, niestety nie odpowiedziały trzy redakcje.

Oto wyniki:

Najlepszy zawodnik sezonu

Zwycięzca: David Logan (PGE Turów Zgorzelec)

David Logan z miażdżącą przewagą głosów został wybrany najlepszym zawodnikiem DBE. Amerykanin był bez wątpienia największą gwiazdą tego sezonu.

Głosy zebrał także: Milan Gurović (Prokom)

Najlepszy obrońca sezonu

Zwycięzca: Pape Sow (Prokom Trefl Sopot)

W tej kategorii większość głosujących podawała różnych kandydatów, ale ostatecznie zwyciężył środkowy Pape Sow, który doskonale blokował, a przede wszystkim w wielkim finale świetnie grał przeciwko niskim graczom Turowa.

Głosy zebrali także: Chris Daniels (Kotwica), Eric Hicks (Polpak), Tomas Masiulis (Prokom), Piotr Dąbrowski (Basket), Andres Rodriguez (Turów)

Najlepszy młody gracz (rocznik 1985 i młodsi)

Zwycięzca: Paweł Kikowski (Polpak S.A. Świecie)

Pawłowi Kikowskiemu przenosiny z Kołobrzegu do Świecia wyszły na dobre i zostało to docenione przez dziennikarzy, którzy zdecydowanie wybrali go najlepszym młodym graczem DBE.

Głosy zebrali także: Iwo Kitzinger (Turów), Bartłomiej Wołoszyn (Anwil)

Największy postęp sezonu

Zwycięzcy: Paweł Kikowski (Polpak S.A. Świecie) i David Logan (PGE Turów Zgorzelec)

Kikowski z Loganem otrzymali równą ilość głosów, dlatego mamy remis. Dla obydwu to druga nagroda w tegorocznym głosowaniu co tylko świadczy o tym, że zrobili naprawdę duży postęp w swojej grze.

Głosy zebrali także: Kamil Chanas (Śląsk), Filip Dylewicz (Prokom), Oliver Stević (Śląsk), Łukasz Wichniarz (Górnik)

Najlepszy trener sezonu

Zwycięzca: Saso Filipovski (PGE Turów Zgorzelec)

Podobnie jak w zeszłym roku najlepszym szkoleniowcem DBE dziennikarze wybrali Saso Filipovskiego, który doprowadził Turów do finału DBE i Final Eight Pucharu ULEB w debiutanckim sezonie zgorzelczan na europejskich parkietach. Warto podkreślić, że Filipovski wygrał tylko jednym głosem z Tomasem Pacesasem z Prokomu.

Głosy zebrali także: Tomas Pacesas (Prokom), Mihailo Uvalin (Polpak)

Pierwsza piątka sezonu

Bobby Dixon (Polpak S.A. Świecie)

David Logan (PGE Turów Zgorzelec)

Milan Gurović (Prokom Trefl Sopot)

Filip Dylewicz (Prokom Trefl Sopot)

Eric Hicks (Polpak S.A. Świecie)

Kibice Polpaku mogą czuć się dumni z superduetu Dixon-Hicks. Sezonu nie udało się zakończyć medale, ale aż dwóch graczy Polpaku w pierwszej piątce sezonu. Nie mogło zabraknąć także najlepszego zawodnika naszej ligi – Davida Logana, a także Milana Gurovica, który praktycznie w pojedynkę wygrał Prokomowi siódmy mecz finału DBE. Do pierwszej piątki dziennikarze wybrali również skrzydłowego Prokomu i reprezentacji Polski – Filipa Dylewicza, który otrzymał nagrodę MVP finałów DBE.

Wyniki z ubiegłych lat: 2006, 2007.