Kolejne zaskoczenie! Enea Zastal wygrał w Sopocie

,

Enea Zastal zaskoczył w spotkaniu Energa Basket Ligi w Sopocie! Zielonogórzanie pokonali Trefl 91:80, a aż 32 punkty rzucił Bryce Alford.

,

Rewelacyjnie to spotkanie zaczął przede wszystkim Bryce Alford - głównie dzięki jego 10 punktom przyjezdni prowadzili 4:13. Kibice mogli oglądać także trójki braci Michała i Andrzeja Plutów, ale to przyjezdni ciągle utrzymywali przewagę. Kolejna trójka niesamowitego Alforda ustaliła wynik po 10 minutach na 19:28. W drugiej kwarcie po serii 11:0 Trefla i następnych rzutach z dystansu Jeana Salumu gospodarze wychodzili na prowadzenie. Samo spotkanie jednak zdecydowanie się wyrównało, bo Enea Zastal potrafił odpowiadać efektownymi akcjami Przemysława Żołnierewicza i Jana Wójcika. Ostatecznie po rzucie Dusana Kutlesicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:48.

Trzecią kwartę ekipa trenera Olivera Vidina rozpoczęła od trójek Szymona Wójcika, Bryce’a Alforda oraz Michała Pluty, a różnica wzrosła do 11 punktów. Ivica Radić oraz Darious Moten starali się na to reagować, ale przyjezdni nadal prezentowali się bardzo dobrze w ataku. Ostatecznie po 30 minutach prowadzili 64:70. W kolejnej części spotkania drużyna trenera Żana Tabaka zbliżyła się nawet na dwa punkty dzięki zagraniu Jeana Salumu. Na więcej goście nie chcieli już pozwolić. Ważne akcje należały do Dusana Kutlesicia oraz Przemysława Żołnierewicza, a sopocianie nie potrafili odmienić losów spotkania. Ostatecznie to Enea Zastal zwyciężył 90:81!

Bryce Alford był najlepszym graczem gości - zdobył 32 punkty i 6 zbiórek. Andrzej Pluta zdobył dla gospodarzy 20 punktów i 3 asysty.