ENBL: Izraelczycy lepsi od Trefla

,

Izraelski zespół Ironi Ness Ziona pokonał Trefl Sopot 100:92 w rozgrywkach European North Basketball League.

,

Pierwsza połowa była niezwykle ofensywna i to zdecydowanie była korzyść dla gości, którzy prowadzili pięcioma punktami. W trzeciej kwarcie drużyna z Energa Basket Ligi nie tylko odrobiła straty, ale też wyszła na prowadzenie - m. in. dzięki trafieniu Garretta Nevelsa była lepsza o dwa punkty po 30 minutach. Ostatnia część meczu należała jednak do przyjezdnych, a bardzo ważne rzuty trafiał DJ Cooper. Ostatecznie ekipa z Izraela zwyciężyła 100:92.

Trefl Sopot - Ironi Ness Ziona 92:100 (27:31, 27:28, 25:18, 13:23)

Trefl: Nevels 25, Kolenda 21, Watson 10, Freimanis 9, Radić 8, Zyskowski 6, Gordon 6, Wells 4, Kulikowski 3, Pluta 0

Ironi: Cooper 20, Harrell 20, Bey 17, Williams 14, Buchanan 13, Meyinsee 11, Aharoni 3, Levinson 2