Enea Zastal świetny w drugiej połowie, wygrywa w Gdyni

,

Enea Zastal BC Zielona Góra dzięki zdecydowanie lepszej postawie w drugiej połowie pokonał Suzuki Arkę Gdynia 90:78 w jedynym czwartkowym meczu Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był raczej wyrównany, chociaż to Enea Zastal starał się być stroną przeważającą. Później świetnie z dystansu zaczął jednak trafiać Bartłomiej Wołoszyn i to Suzuki Arka uciekła na cztery punkty. Straty po chwili zaczęli odrabiać Przemysław Żołnierewicz oraz Jan Wójcik. Ostatecznie dzięki akcjom Adama Hrycaniuka po 10 minutach było 25:20. W drugiej kwarcie Alen Hadzibegović oraz Sebastian Kowalczyk zbliżyli zielonogórzan na zaledwie punkt. Ekipa trenera Krzysztofa Szubargi nie chciała pozwolić na nic więcej i szybko zareagowała serią 7:0, w której wyróżniał się Jordan Harris. Goście znowu się zbliżali, a to wszystko dzięki świetnej postawie Szymona Wójcika. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41.

Kolejną część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 11:2 i po zagraniu Adriana Boguckiego byli lepsi o dziesięć punktów. W pewnym momencie przyjezdni odpowiedzieli jednak swoją serią - 13:0 - szczególnie dobrze radził sobie w niej Alen Hadzibegović. Teraz to drużyna trenera Olivera Vidina prowadziła! Po 30 minutach było 59:62. W czwartej kwarcie gdynianie musieli gonić wynik. Po późniejszych zagraniach Szymona Wójcika, Przemysława Żołnierewicza oraz Dusana Kutlesicia Enea Zastal uciekał jednak aż na 12 punktów! Tego gdynianie nie byli już w stanie odrobić. Ostatecznie drużyna z Zielonej Góry wygrała 90:78.

Najlepszym graczem gości był Szymon Wójcik z 15 punktami, 8 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Bartłomiej Wołoszyn z 16 punktami i 2 zbiórkami.