ENBL: Zespół z Kijowa pokonał Enea Zastal

,

Ukraiński zespół BC Budiwelnyk Kijów wygrał z Enea Zastalem BC Zielona Góra 74:63 w kolejnym spotkaniu rozgrywek European North Basketball League.

,

To był drugi mecz drużyny trenera Olivera Vidina w ENBL w ciągu dwóch dni. Po pokonaniu BC Kalev/Cramo, tym razem lepszy okazał się zespół z Kijowa. BC Budiwelnyk już od pierwszej kwarty okazał się wymagającym rywalem. Po pierwszej połowie prowadził 10 punktami, a Enea Zastal nie do końca był w stanie odrobić straty. Ostatecznie ukraińska drużyna wygrała 74:63.

W zespole z Energa Basket Ligi najlepszy był Alen Hadzibegović z 14 punktami, 10 zbiórkami i trzema blokami.

Enea Zastal BC Zielona Góra - BC Budiwelnyk Kijów 63:74 (16:20, 17:23, 19:17, 11:14)

Enea Zastal: Hadzibegović 14, Alford 11, Zecević 9, Jan Wójcik 7, Brewton 6, Żołnierewicz 6, Kowalczyk 5, Szymon Wójcik 3, Kutlesić 2, Trubacz 0

Budiwelnyk: Goodwin 17, Grant 16, Berhanemeskel 13, Bliznyuk 8, Brown 5, Bobrov 5, Krutous 4, Tykhonov 4, Majauskas 2, Grytsak 0