ENBL: Udany debiut Enea Zastalu

,

Enea Zastal BC Zielona Góra w swoim debiucie w rozgrywkach European North Basketball League pokonał BC Kalev/Cramo 74:69.

,

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana, ale kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której ofensywnie dominował zespół trenera Olivera Vidina. Co prawda rywale w kolejnej części meczu starali się odrabiać straty, a Enea Zastal miał ogromne problemy ze skutecznością, ale to zielonogórzanie ostatecznie zwyciężyli 74:69. Najlepszym graczem zespołu z Energa Basket Ligi był Aleksandar Zecević z 19 punktami i 8 zbiórkami.

BC Kalev/Cramo - Enea Zastal BC Zielona Góra 69:74 (24:25, 14:15, 9:30, 22:4)

Kalev/Cramo: Kovliar 14, Van Beck 12, Dorbek 11, Kristjan Kitsing 10, Meiers 6, Jurkatamm 6, Konontsuk 3, Kaspar Kitsing 3, Toom 2, Raimo 2

Enea Zastal: Zecević 19, Hadzibegović 15, Alford 8, Jan Wójcik 8, Kowalczyk 7, Żołnierewicz 6, Szymon Wójcik 5, Kutlesić 4, Brewton 2, Trubacz 0