Wyrównana końcówka dla Grupa Sierleccy Czarnych

,

Grupa Sierleccy Czarni zaczynają sezon 2022/2023 Energa Basket Ligi od zwycięstwa! Słupszczanie wygrali przed własną publicznością z Suzuki Arką Gdynia 66:64.

,

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, ale z drugiej strony - obie drużyny miały problemy ze skutecznością. Po późniejszych akcjach Adama Hrycaniuka i Treya Wade’a przewaga gości wynosiła jednak sześć punktów. Sytuację starał się jeszcze zmienić rzutem z dystansu Diante Watkins, ale po 10 minutach było 9:14. W drugiej kwarcie najpierw do remisu doprowadził Shavon Coleman, a zaledwie po chwili prowadzenie Grupa Sierleccy Czarnym dał Mikołaj Witliński. Spotkanie ciągle było jednak niezwykle wyrównane. Dopiero późniejsze zagrania Chylińskiego i Watkinsa oznaczały sześciopunktową przewagę gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:27.

Po przerwie drużyna trenera Mantasa Cesnauskisa pokazywała nową energię i szybko zanotowała małą serię 5:0. Bardzo aktywny James Florence w tym fragmencie spotkania nie był w stanie tego zmienić. Michał Chyliński pokazywał niezłą skuteczność, dzięki czemu słupszczanie zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Po zagraniu Bryanta po 30 minutach było 56:44. Suzuki Arka nie zamierzała się poddawać. W pewnym momencie zanotowała serię 15:2 i po trójkach Bartłomieja Wołoszyna oraz Novaka Musicia przegrywała już tylko punktem. Odpowiedzieli na to David DiLeo oraz Jakub Musiał, dzięki czemu sytuacja słupszczan znowu była spokojniejsza. Do końca mecz już był niezwykle emocjonujący - po trójce Jordana Harrisa gdynianie przegrywali tylko punktem. Ostatecznie Grupa Sierleccy Czarni zwyciężyli 66:64.

Najlepszym graczem gospodarzy był Mikołaj Witliński z 23 punktami, 8 zbiórkami i 3 asystami. Jordan Harris zdobył dla gości 19 punktów i 5 zbiórek.