Nowy rozgrywający w Bydgoszczy
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Nowy rozgrywający w Bydgoszczy

Mike Smith (24 lata, 180 cm) został nowym rozgrywającym Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz na sezon 2022/2023 Energa Basket Ligi.

 

,

Amerykanin w NCAA przez cztery lata grał dla zespołu uczelni Columbia, a na dodatkowy rok przeniósł się do Michigan. Później próbował swoich sił w Lidze Letniej NBA, ale ostatecznie grał w G League dla Sioux Falls Skyforce.

Smith występował także w drużynie Wellington Saints w Nowej Zelandii. Tam w 14 spotkaniach zdobywał średnio 19,6 punktu, 3,1 zbiórki oraz 5,6 asysty.

- Szukając gracza na pozycję rozgrywającego chcieliśmy znaleźć zawodnika, który będzie gwarantował solidny poziom w defensywie jak i ofensywie. Jeśli chodzi o obronę to jest to gracz, który bardzo się w nią angażuje. Przebija się na zasłonach i dobrze rozumie poszczególne systemu obronne w których funkcjonował do tej pory. Najważniejszą dla nas kwestią było to, aby zawodnik potrafił znaleźć równowagę pomiędzy grą dla innych i organizowaniem gry a umiejętnością zdobywania punktów - wierzymy, że takim graczem jest właśnie Mike Smith - mówi na oficjalnej stronie drużyny trener Marek Popiołek.