SPP: Gospodarze w finale!

,

Gospodarze Suzuki Pucharu Polski, Polski Cukier Pszczółka Start Lublin, pokonali Kinga Szczecin 77:70 i tym samym awansowali do finału!

,

Stacy Davis oraz Cyril Langevine na początku spotkania dyktowali tempo gry Kinga. Świetnie na ich akcje odpowiadali jednak Mike Scott oraz Elijah Wilson, przez co spotkanie było bardzo wyrównane. Późniejsze akcje Scotta pozwoliły jednak Polskiemu Cukrowi Pszczółce Startowi na sześć punktów przewagi. Po trójce Damiana Jeszkego pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19:25 dla gospodarzy. Dzięki trafieniom z dystansu Jakuba Schenka i Pawła Kikowskiego przyjezdni szybko w drugiej kwarcie zbliżyli się na punkt. Po chwili przewagę dawał im Langevine. Inicjatywę szybko przejmowała jednak ponownie drużyna trenera Tane Spaseva - po akcji Elijaha Wilsona szybko była lepsza o sześć punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 33:37.

Seria 7:0 w pierwszej fazie trzeciej kwarty, w tym trójka Sherrona Dorsey-Walkera pozwoliła Kingowi na doprowadzenie do remisu! Po chwili akcja wykończona przez Cyrila Langevine’a dała tej drużynie przewagę. Jak odpowiedzieli zawodnicy z Lublina? Serią 7:0! Późniejsze zagrania Bartłomieja Pelczara i Damiana Jeszkego sprawiły, że po 30 minutach było 47:53. Kolejne zagrania Mateusza Dziemby w czwartej kwarcie dały nawet 12 punktów przewagi drużynie trenera Spaseva. Nawet gdy King odpowiadał kilka trafieniami z rzędu, to trójką reagował Jeszke i to gospodarze ponownie mieli dużo więcej spokoju. W ważnych momentach nie zawodzili Dziemba oraz Scott, a ostatecznie lublinianie zwyciężyli 77:70.

Najlepszym graczem gospodarzy był Mike Scott z 28 punktami i 5 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Cyril Langevine z 16 punktami i 9 zbiórkami.