Pewne zwycięstwo Enea Zastalu nad GTK

,

Enea Zastal pokazał swój ofensywny potencjał! Ostatecznie zielonogórzanie pokonali GTK Gliwice 102:82 w pierwszym meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, chociaż to GTK było stroną z inicjatywą ofensywną, głównie dzięki Robertsowi Stumbrisowi. Coraz lepiej zaczął prezentować się jednak Dragan Apić, a po trójce Tony’ego Meiera Enea Zastal zdobywał małą przewagę. Ostatecznie dzięki trafieniu Devoe Josepha po 10 minutach było 31:23. Na początku drugiej kwarty po kolejnym rzucie z dystansu przewaga gospodarzy urosła do 13 punktów. Świetnie zaczął grać David Brembly, a to dawało sporo spokoju ekipie trenera Olivera Vidina. GTK próbował odpowiadać podobnymi rzutami, ale nie był w stanie utrzymać tak wysokiego tempa. Ostatecznie dzięki kontrze wykończonej przez Nemanję Nenadicia pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 60:42.

Gliwiczanie na początku trzeciej kwarty po trafieniach Jabariego Hindsa i Keyshawna Woodsa lekko zmniejszali straty, ale różnica ciągle była bardzo duża. Znowu trójki trafiał David Brembly, a Enea Zastal kontrolował wydarzenia na parkiecie. Zespół trenera Roberta Witki miał jeszcze jeden zryw, ale po 30 minutach było ciągle 79:68. Kolejna część meczu nie przyniosła już większych zmian, chociaż gospodarze musieli utrzymywać na parkiecie silny skład. Późniejsze trójki Jarosława Zyskowskiego i Devoe Josepha powiększyły jednak różnicę aż do 22 punktów i zwycięzca był dzięki temu znany. Ostatecznie zielonogórzanie wygrali 102:82.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był David Brembly z 23 punktami i 2 zbiórkami. W ekpie gości wyróżniał się Roberts Stumbris - zdobył 17 punktów, 7 zbiórek i 2 asysty.