Najlepsza piątka 7. tygodnia EBL
fot. Andrzej Romański

Lista aktualności

Najlepsza piątka 7. tygodnia EBL

William Garrett, Mateusz Zębski, Roberts Stumbris, Stacy Davis oraz Trevor Thompson - to najlepsza piątka 7. tygodnia Energa Basket Ligi. Partnerem akcji jest Suzuki Motor Poland.

Spotkanie na szczycie tabeli dla Grupa Sierleccy Czarnych! Słupszczanie pokonali Anwil Włocławek 80:75, a najlepszym strzelcem gości był William Garrett. Amerykanin zdobył 22 punkty, 5 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty i blok, co przełożyło się na eval 18.

Co to był za mecz w wykonaniu Enea Abramczyk Astorii! Bydgoszczanie odnieśli wysokie zwycięstwo nad MKS Dąbrowa Górnicza 92:62, a nie do zatrzymania był Mateusz Zębski. Skrzydłowy zdobył 20 punktów (9/9 z gry!), 6 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty i blok, a to oznaczało eval aż 31!

GTK dość pewnie wygrało w Radomiu - 94:82. Jednym z najważniejszych zawodników ekipy z Gliwic był Roberts Stumbris, czyli… były gracz HydroTrucka. Łotysz zdobył 18 punktów, 13 zbiórek, 3 asysty, przechwyt i blok (eval 28).

King z trenerem Arkadiuszem Miłoszewskim radzi sobie świetnie - niedawno pokonał WKS Śląsk Wrocław 99:83. Za ten mecz trzeba pochwalić Stacy’ego Davisa. Amerykański skrzydłowy zdobył 24 punkty, 6 zbiórek, 3 asysty, 2 bloki i przechwyt - przełożyło się to na eval 27.

Trevor Thompson nie zawodzi! Jego Twarde Pierniki Toruń pokonały na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 85:83, a środkowy zdobył 23 punkty, 9 zbiórek, 2 bloki, 2 asysty i przechwyt (eval 26).

 

Najlepsza piątka tygodnia będzie wybierana w każdy wtorek. Bierzemy pod uwagę mecze rozgrywane od wtorku do poniedziałku.