Liga Mistrzów: Pinar Karsiyaka silniejszy od ostrowian

,

Pinar Karsiyaka pokonał mistrzów Energa Basket Ligi, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 80:77 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Mimo zaciętego początku meczu, to ostrowianie szybko zaczęli budować prowadzenie. Dzięki trafieniu Michaela Younga mieli już 11 punktów przewagi, a pierwszą kwartę po trójce Denzela Anderssona zakończyli wynikiem 24:14. Druga część spotkania była podobna - Arged BM Stal nadal trafiała z dystansu, a dobitka Younga pozwoliła ekipie z Energa Basket Ligi prowadzić po pierwszej połowie aż 51:37.

W trzeciej kwarcie mistrzowie Polski mieli spore problemy z przedostaniem się przez świetną obronę Pinaru. Przez 10 minut zdołali zdobyć zaledwie siedem punktów, ale po 30 minutach nadal prowadzili - 58:54. Około cztery minuty przed końcem po wsadzie Semiha Erdena turecki zespół doprowadził do wyrównania. Później ten sam zawodnik dał im prowadzenie. Arged BM Stal walczyła do samego końca, ale ostatecznie to rywale zwyciężyli 80:77.

Pinar Karsiyaka - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 80:77 (14:24, 23:27, 17:7, 26:19)

Pinar: Colson 18, Erden 17, Roll 14, Korkmaz 10, Blackmon 8, M’Baye 5, Mitchell 4, Taylor 4, Agva 0, Sonsirma 0, Yildizli 0

Arged BM Stal: Palmer 21, Simmons 20, Drechsel 12, Young 9, Andersson 6, Kulig 5, Florence 4, Mokros 0, Wadowski 0