HydroTruck kontra GTK. Zobacz w Polsat Sport
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

HydroTruck kontra GTK. Zobacz w Polsat Sport

Trener Robert Witka wraca do Radomia, tym razem jako szkoleniowiec zespołu z Gliwic. Która drużyna będzie lepsza w bezpośrednim starciu - HydroTruck czy GTK? Transmisja w czwartek o godz. 17:30 w Polsat Sport.

,

Obie drużyny mogą być zadowolone ze swoich ostatnich występów. HydroTruck pokonał na wyjeździe zarówno Trefla Sopot, jak i Twarde Pierniki Toruń, natomiast GTK wysoko pokonało przed własną publicznością PGE Spójnię Stargard. Drużyna z Gliwic ma jednak swoje problemy kadrowe, dlatego postanowiła wzmocnić się Arturem Mielczarkiem.

Największym wydarzeniem tego spotkania będzie powrót trenera Roberta Witki do Radomia. Po zakończeniu kariery w sezonie 2017/18 w ekipie z tego miasta został pierwszym trenerem klubu. Prowadził drużynę przez trzy lata - zajmując odpowiednio 11., 12. i 14. miejsce w Energa Basket Lidze. W 2020 roku HydroTruck ponadto awansował do półfinału Suzuki Pucharu Polski. Teraz Witka pracuje w GTK i ma nadzieję na sukcesy z tym zespołem.

Kluczowym zawodnikiem ekipy z Gliwic jest Jabarie Hinds - Amerykanin w ostatnim meczu zdobył 30 punktów i 11 asyst! Teraz jednak nie będzie miał łatwego zadania, bo jego rywale: Anthony Ireland i A.J. English również potrafią grać świetnie w ataku. Problemem GTK ciągle są gracze podkoszowi. Ciekawe więc jak z Adamem Ramstedtem poradzą sobie Filip Kraljević i Danilo Ostojić.

Transmisja spotkania HydroTruck Radom - GTK Gliwice w czwartek od godz. 17:30 w Polsat Sport.