MKS przyjeżdża do Bydgoszczy. Transmisja w Polsat Sport Extra

,

Zarówno Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz, jak i MKS Dąbrowa Górnicza nie do końca mogą być zadowolone z rozpoczęcia obecnego sezonu Energa Basket Ligi. Która drużyna będzie w lepszych humorach po sobotnim meczu? Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

MKS w ostatnim meczu nie potrafił dotrzymać kroku mistrzom Polski - Arged BM Stali - i przegrał ostatecznie 96:112. Enea Abramczyk Astoria z kolei w pierwszej połowie całkiem nieźle radziła sobie z Kingiem, ale w kolejnych kwartach szczecinianie znacząco poprawili defensywę i wygrali ostatecznie 81:71.

Na co warto zwrócić uwagę w najbliższym spotkaniu? Przede wszystkim na strefę podkoszową - bardzo ciekawie zapowiadają się starcia doświadczonego Josipa Sobina z Łotyszem Klavsem Cavarsem, którego stać na świetne występy. Dodatkowo, sporo może zależeć od rywalizacji silnych skrzydłowych: atletyczny Alan Herndon będzie się starał powstrzymać skutecznego Milivoje Mijovicia.

Siłą MKS jest obwód. Amerykanie Nicolas Moore i Michael Lewis potrafią zdobywać mnóstwo punktów, więc sporo pracy będzie czekało na Paula Jorgensena oraz Dominykasa Domarkasa. Ciekawe także jaką formę tym razem pokaże Filip Małgorzaciak i czy będzie w stanie pomóc swojej drużynie bardziej niż jego bezpośredni rywal - Michał Chyliński.

Transmisja spotkania Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - MKS Dąbrowa Górnicza w sobotę od 17:30 w Polsat Sport Extra.