Mistrzowie grają z Treflem, zobacz w Polsat Sport Extra
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Mistrzowie grają z Treflem, zobacz w Polsat Sport Extra

Drużyny reprezentujące Energa Basket Ligę w europejskich pucharach - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski i Trefl Sopot sprawdzą swoje możliwości. Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Ekipa prowadzona przez trenera Igora Milicicia pokazała ostatnio swoje ofensywne umiejętności - trafiła 20 trójek i pokonała na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 112:96. Trefl z kolei okazał się lepszy od Enea Zastalu BC Zielona Góra (93:89), mimo że musiał radzić sobie bez swojego rozgrywającego, Brandona Younga. Obie drużyny jeszcze w środę grały w europejskich pucharach.

Sopocianie mają nowego zawodnika - Carla Lindboma, który w poprzednim sezonie zagrał nawet kilka meczów w ekipie z… Ostrowa Wielkopolskiego. Wobec kontuzji DeAndre Davisa Fin może być bardzo przydatny, szczególnie bliżej kosza. Jak poradzi sobie tym razem z Michaelem Youngiem, który już pokazał, że jest czołowym zawodnikiem w EBL na tej pozycji?

Ciekawym graczem w składzie Arged BM Stali jest Kobi Simmons. Amerykanin, który ma za sobą przygodę z NBA, chce zaistnieć w Europie. Jego bezpośrednim rywalem będzie wcześniej wspomniany Young, ale także młody Mateusz Szlachetka. Bardzo ciekawie zapowiada się także rywalizacja Josha Sharmy z Damianem Kuligiem w polu trzech sekund. Czy James Florence trafi więcej trójek od Yannicka Franke?

Transmisja spotkania Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Trefl Sopot w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.