WKS Śląsk wygrał w Gdyni

,

WKS Śląsk Wrocław zagrał świetnie w drugiej połowie i pokonał na wyjeździe Asseco Arkę Gdynia 80:65 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a dzięki trafieniom Adama Hrycaniuka gospodarze potrafili wychodzić na prowadzenie. Wrocławianie z kolei mogli liczyć na trójki Ivana Ramljaka oraz Kodiego Justice’a - dzięki temu zmieniali sytuację. Bardzo dobre wejście miał też Adrian Bogucki, a rzut z dystansu Novaka Musicia ustawił wynik po 10 minutach na 17:15. W drugiej kwarcie trochę lepiej prezentowali się przyjezdni - po trafieniu Kerema Kantera uzyskali czteropunktowe prowadzenie. Po chwili ta różnica nawet się podwoiła. Asseco Arka jednak się nie poddawała, a bardzo aktywny był m. in. Nikola Misković. Rzut z połowy boiska Davida Czerapowicza pznaczał, że po pierwszej połowie było 38:37.

Kolejna część meczu była na początku ponownie zacięta. Obie drużyny nie pokazywały najlepszej skuteczności, chociaż po późniejszych akcjach Kerema Kantera to WKS Śląsk miał pięć punktów przewagi. Następnie trafiali jeszcze Ivan Ramljak i Jakub Karolak, a to oznaczało aż 12 punktów różnicy. Wrocławianie przejęli inicjatywę - po 30 minutach było 49:59. W czwartej kwarcie ekipa trenera Petara Mijovicia po trójkach Karolaka i Ramljaka uciekła nawet na 16 punktów, a Asseco Arka nie potrafiła znaleźć na to odpowiedzi. Zespół z Wrocławia był już pewny swego, świetnie grał też Kanter. W końcówce obaj trenerzy skorzystali z młodych graczy z ławki rezerwowych. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 80:65.

Najlepszym graczem gości był Strahinja Jovanović z 15 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Adrian Bogucki z 16 punktami i 4 zbiórkami.