Liga VTB: CSKA za silne dla Enea Zastalu

,

CSKA Moskwa pokonało wicemistrzów Energa Basket Ligi, Enea Zastal BC Zielona Góra 105:71 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

Zielonogórzanie w pierwszej połowie byli wyrównanym rywalem dla utytułowanego zespołu z Rosji. Wszystko zaczęło się zmieniać w trzeciej kwarcie, kiedy CSKA zaczęło budować większą przewagę. W ostatniej części spotkania drużyna z Moskwy nie dała już szans Enea Zastalowi i całkowicie kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Gospodarze w całym meczu dominowali w polu trzech sekund, zdobywali też więcej punktów z szybkiego ataku.

Najlepszym strzelcem zespołu trenera Olivera Vidina był Jarosław Zyskowski, który do 14 punktów dołożył 3 asysty. Gabriel Lundberg zdobył dla CSKA 12 punktów, 10 asyst i 5 zbiórek.

CSKA Moskwa - Enea Zastal BC Zielona Góra 105:71 (23:18, 23:19, 26:20, 33:14)

CSKA: Shengelia 14, Hackett 13, Lundberg 12, Kurbanow 12, Milutinov 10, Grigonis 10, Bolomboy 9, Clyburn 9, Szwed 8, Uchow 4, Antonow 2, Lopatin 2

Enea Zastal: Zyskowski 14, Nenadić 12, Apić 9, Mazurczak 9, Meier 9, Joseph 8, Brembly 6, Frazier 4, Sulima 0, Traczyk 0, Szymański 0