PGE Spójnia lepsza w Warszawie, Neal na zwycięstwo

,

Erick Neal zapewnił PGE Spójni Stargard zwycięstwo nad Legią Warszawa 86:84 w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi!

,

Początek spotkania należał do gości - dzięki trafieniu Kacpra Młynarskiego było już 8:2. Późniejsze trójki Raymonda Cowelsa oraz Łukasza Koszarka oznaczały szybki remis. PGE Spójnia wracała na prowadzenie, bo swoje akcje kończyli Piotr Niedźwiedzki i Jake O’Brien. Trafienie Ericka Neala ustawiło wynik po 10 minutach na 19:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Marka Łukomskiego prowadził już ośmioma punktami, ale straty odrabiali Cowels oraz Sharkey - trafienie tego ostatniego dawało ponownie remis. Stargardzianie ciągle mieli inicjatywę w tym spotkaniu, rzuty Graya i Śniega oznaczały, że znowu mieli osiem punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:47.

W trzeciej kwarcie przewaga przyjezdnych wzrosła do nawet 13 punktów dzięki trójce Ericka Neala. Ciągle kontrolowali sytuację, a Legia - mimo niezłej gry Łukasza Koszarka i Raymonda Cowelsa - nie potrafiła w tym momencie efektywnie odrabiać strat. Później do ataku włączył się jednak Adam Kemp, a gospodarze zbliżyli się na pięć punktów. Po 30 minutach było 59:64. Kolejna część meczu była podobna - to PGE Spójnia prowadziła i grała lepiej, a rywale musieli gonić. Po trójkach Koszarka i Skificia ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego przegrywała tylko dwoma punktami. W samej końcówce Sharkey rzutami wolnymi doprowadził do remisu! W kolejnej akcji bardzo trudny rzut trafił jednak Neal i został bohaterem spotkania! Jego zespół zwyciężył 86:84.

Neal zdobył w tym meczu 26 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki. Josh Sharkey zdobył dla gospodarzy 16 punktów i 5 asyst.