2-1 dla Arged BMSlam Stali w finale!

,

Arged BMSlam Stal pokonała w meczu nr 3 finału Energa Basket Ligi Enea Zastal BC Zielona Góra 90:81 i prowadzi 2-1 w serii do czterech zwycięstw. Czwarte spotkanie w poniedziałek od 19:30 w Polsat Sport.

,

Z większą energią spotkanie rozpoczęła Arged BMSlam Stal, która głównie dzięki Jakubowi Garbaczowi miała pięć punktów przewagi. Starał się na to odpowiadać Geoffrey Groselle - dość szybko po jego akcjach był remis. Jednak to ostrowianie ciągle byli stroną przeważającą - w pewnym momencie uciekali nawet na siedem punktów po rzutach wolnych Marka Ogdena. Ostatecznie po 10 minutach było 22:17. Zaraz na początku drugiej kwarty Enea Zastal doprowadził do kolejnego remisu. Zespół trenera Igora Milicicia przełamał się dopiero po trzech minutach, ale to rywale - dzięki trójce Skylera Bowlina - zdobyli przewagę. Rywalizacja była jednak ciągle niezwykle wyrównana, toczyła się w rytmie “kosz za kosz”. Pierwsza połowa po akcji 2+1 Jarosława Mokrosa zakończyła się remisem 42:42.

Trzecią kwartę od małej serii 5:0 rozpoczęła drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego. Później do wyrównania doprowadził Rolands Freimanis, a prowadzenie Enea Zastalowi dał Kris Richard. Po trójce Davida Brembly’ego uciekał nawet na sześć punktów. Arged BMSlam Stal odpowiedziała serią 12:0, a po zagraniu Jakuba Garbacza sytuacja ponownie się zmieniała. Trójka Chrisa Smitha ustawiła wynik po 30 minutach na 66:59. W kolejnej części spotkania drużyna trenera Żana Tabaka odrabiała straty głównie rzutami z dystansu. Po trafieniu Krisa Richarda mieliśmy więc… kolejny remis. Ostrowianie znowu zaskoczyli szybką reakcją i w bardzo ważnym momencie zdobyli osiem punktów z rzędu. Na to zielonogórzanie nie byli już w stanie odpowiedzieć. Ostatecznie Arged BMSlam Stal wygrała 90:81 i prowadzi w finale 2-1.

Czwarte spotkanie w poniedziałek od 19:30 w Polsat Sport.