Artur Gronek zostaje w Bydgoszczy do 2024 roku
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Artur Gronek zostaje w Bydgoszczy do 2024 roku

Artur Gronek będzie trenerem Enea Astorii Bydgoszcz do końca sezonu 2023/2024 Energa Basket Ligi.

,

Szkoleniowiec pracuje w zespole z Bydgoszczy od 2019 roku. W ostatnim rozgrywkach Enea Astoria zajęła ostatecznie 11. miejsce, wygrywając 12 z 30 rozegranych spotkań w Energa Basket Lidze.

Gronek w 2017 roku został mistrzem Polski z drużyną z Zielonej Góry - z tą samą ekipą sięgnął po Puchar Polski. W przeszłości był asystentem m.in. w Polonii 2011 Warszawa oraz Starcie Gdynia. Pracował także jako pierwszy trener Polpharmy Starogard Gdański. Obecnie jest jednocześnie asystentem w reprezentacji Polski.

- Pierwsze dwa lata w Energa Basket Lidze, najpierw jako beniaminek, później w czasie pandemii koronawirusa były bardzo wymagającym czasem, w którym klub musiał zmagać się z wieloma problemami. Te dwa trudne sezony kończymy zajmując 11. miejsce będąc blisko fazy Play Off. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie i ciężka praca Artura Gronka na stanowisku pierwszego trenera. Wspólnie z Arturem Gronkiem wierzymy w to, że Enea Astoria Bydgoszcz będzie w stanie dalej się rozwijać i walczyć o coraz wyższe cele. Wspólne zaufanie i wiara w siebie jest podstawą do osiągnięcia długofalowych celów, które chcemy w najbliższych latach zrealizować - mówi na oficjalnej stronie klubu Bartłomiej Dzedzej, prezes Klubu Koszykarskiego Astoria Bydgoszcz S.A.