Łączyński we Wrocławiu. WKS Śląsk kontra Pszczółka Start
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Łączyński we Wrocławiu. WKS Śląsk kontra Pszczółka Start

Kamil Łączyński w poprzednim sezonie Energa Basket Ligi występował we Wrocławiu, a teraz jest podstawowym zawodnikiem Pszczółki Start Lublin. Czy pomoże swojej drużynie odnieść zwycięstwo nad WKS Śląskiem? Transmisja w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

WKS Śląsk jest ostatnio w świetnej formie - w trzech meczach z rzędu zdobył ponad 100 punktów, a niedawno pokonał różnicą 30 punktów Anwil Włocławek. Pszczółka Start z kolei pożegnała się z rozgrywkami Koszykarskiej Ligi Mistrzów, a to oznacza, że może w pełni skupić się na Energa Basket Lidze.

Kamil Łączyński w poprzednim sezonie był jednym z liderów zespołu z Wrocławia, a teraz podobną rolę odgrywa w ekipie wicemistrzów Polski (średnio 5,7 asysty na mecz). Jego głównym rywalem będzie Strahinja Jovanović, bardzo szybki rozgrywający, który lubi również zdobywać sporo punktów. Dodatkowo, na tej pozycji wspiera go Mateusz Szlachetka.

Ben McCauley jest w dobrej formie, a to oznacza, że zespół trenera Olivera Vidina jest coraz silniejszy pod koszami. W ekipie z Lublina również jest nowy zawodnik, który ma pomóc w polu trzech sekund - Devin Searcy. Ciekawe jak będzie wyglądać rywalizacja właśnie pomiędzy tymi graczami. Warto będzie także przyjrzeć się pojedynkowi strzelców - Kyle Gibson kontra Yannick Franke.

Transmisja spotkania WKS Śląsk Wrocław - Pszczółka Start Lublin w niedzielę od 17:30 w Polsat Sport Extra.