PGE Spójnia kontra Polski Cukier. Zobacz w Polsat Sport Extra
fot. Piotr Biernikowicz/PGE Spójnia

,

Lista aktualności

PGE Spójnia kontra Polski Cukier. Zobacz w Polsat Sport Extra

PGE Spójnia w piątek zagra w 23. kolejce Energa Basket Ligi z Polskim Cukrem Toruń. Transmisja od 17:30 w Polsat Sport Extra.

,

Drużyna prowadzona przez trenera Marka Łukomskiego nie poradziła sobie niedawno z MKS Dąbrowa Górnicza, a jej ogólne wyniki ostatnio są słabsze. Polski Cukier z kolei musiał uznać wyższość Enea Zastalu BC Zielona Góra, chociaż trzeba podkreślić, że momentami był bardzo wymagającym rywalem dla mistrzów Polski.

Nie ma wątpliwości, że PGE Spójnia ma problem na pozycji rozgrywającego. Kontuzja Tomasza Śniega mocno skomplikowała sytuację. Do zespołu dołączył co prawda Jerome Dyson, ale klub nie był zadowolony z jego formy fizycznej i już się z nim rozstał. W Stargardzie pojawił się za to Jay Threatt, który nieźle radził sobie w poprzednim sezonie w Arged BMSlam Stali. Ważna będzie jego gra przeciwko Obiemu Trotterowi oraz Donovanowi Jacksonowi.

W ekipie z Torunia pojawić się ma Marko Ramljak, który będzie łączył grę na obu pozycjach skrzydłowych. Jego transfer to pomoc przede wszystkim dla Aarona Cela i Bartosza Diduszki. Ciekawe jak z Damianem Kuligiem oraz Carltonem Braggiem pod koszami poradzą sobie Omari Gudul i Baylee Steele.

Transmisja spotkania PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Toruń w piątek od 17:30 w Polsat Sport Extra.