Klasyk dla WKS Śląska! Wysokie zwycięstwo nad Anwilem

,

“Święta wojna”, klasyk w Energa Basket Lidze dla WKS Śląska! Zespół z Wrocławia pokonał Anwil Włocławek aż 107:77 w zaległym meczu 19. kolejki.

,

WKS Śląsk na początku miał mnóstwo energii, świetny był Ben McCauley, a po rzutach wolnych Strahinji Jovanovicia było już 9:2. Kyndall Dykes starał się na to odpowiadać, ale to pomagało tylko na chwilę. Po późniejszych rzutach Szymona Tomczaka i Mateusza Szlachetki gospodarze mieli nawet 12 punktów przewagi. Następnie ta różnica, po rzutach wolnych tego drugiego, wzrosła nawet do 20 punktów! Po 10 minutach było 32:12. W drugiej kwarcie zdecydowanie lepiej zaczął grać Rotnei Clarke, a Anwil odrobił część strat. Po jego kolejnym rzucie goście przegrywali “zaledwie” 12 punktami. Wrocławianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a było to możliwe dzięki akcjom Ivana Ramljaka i Elijaha Stewarta. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:37.

W trzeciej kwarcie znowu nie do zatrzymania był Ben McCauley, a dodatkowo świetny fragment zanotował Kyle Gibson. To wszystko sprawiało, że ekipa trenera Olivera Vidina ciągle była zdecydowanie lepsza od rywali. Po późniejszej trójce Stewarta przewaga wynosiła już 27 punktów. Dzięki akcji Mateusza Szlachetki WKS Śląsk po 30 minutach prowadził 84:53. Ostatnia część meczu już niczego nie zmieniła. Obaj szkoleniowcy korzystali z zawodników nawet z końca ławki rezerwowych. “Setkę” przekroczył McCauley, a wrocławianie ostatecznie zwyciężyli 107:77.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Elijah Stewart z 24 punktami i 5 zbiórkami. W ekipie gości Ivan Almeida rzucił 14 punktów.