Liga Mistrzów: Węgrzy lepsi od Pszczółki Startu

,

Węgierska drużyna Falco Szombathely pokonała wicemistrzów Energa Basket Ligi, Pszczółkę Start Lublin 83:59 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów.

,

Zespół z Węgier zdecydowanie lepiej zaczął to spotkanie, a Pszczółka Start miała spore problemy w ofensywie. W pierwszej części meczu zdołała zdobyć zaledwie siedem punktów, a dzięki trafieniu Zoltana Perla to przyjezdni po 10 minutach prowadzili 17:7. W drugiej kwarcie Falco było jeszcze bardziej skuteczne, całkowicie kontrolując wydarzenia na parkiecie. Kolejna trójka Perla oznaczała, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:18.

Następne części meczu był zdecydowanie bardziej udane dla zespołu trenera Davida Dedka, ale nie oznaczały, że mógł on odrabiać straty. Węgrzy nie pozwalali na zbyt wiele lublinianom i ciągle byli zdecydowanie lepsi. Ostatecznie zwyciężyli aż 83:59.

Pszczółka Start Lublin - Falco Szombathely 59:83 (7:17, 11:29, 17:15, 24:22)

Pszczółka Start: Laksa 13, Franke 12, Borowski 9, Szymański 8, Łączyński 6, Dziemba 5, Jeszke 4, Pelczar 2, Pszczoła 0

Falco: Varadi 19, Barac 14, Lake 12, Bruinsma 12, Perl 11, Benke 8, Searcy 7, Dancsecs 0, Doktor 0, Kovacs 0