Przemysław Frasunkiewicz trenerem Anwilu Włocławek
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Przemysław Frasunkiewicz trenerem Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek ma nowego głównego trenera. Został nim Przemysław Frasunkiewicz, który prowadził ostatnio Asseco Arkę Gdynia. Umowa został podpisana do końca sezon 2021/2022 Energa Basket Ligi.

,

Przemysław Frasunkiewicz został trenerem drużyny z Gdyni w 2016 roku - to była jego pierwsza praca na tym stanowisku. W sezonie 2018/2019 zajął z tą ekipą pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Ostatecznie zespół zdobył brązowe medale Energa Basket Ligi. W poniedziałek rozwiązał umowę z Asseco Arką za porozumieniem stron. Wcześniej klub awansował do Turnieju Finałowego Suzuki Pucharu Polski.

Asystentem Frasunkiewicza w Anwilu będzie Kamil Sadowski. Marcin Woźniak oraz Grzegorz Kożan również zostają w sztabie szkoleniowym.

- Anwil to historia, tradycja i marka, nie tylko Energa Basket Ligi. Obecnie drużyna znajduje się w niełatwym położeniu, ale wierzę, że wszystko jest możliwe, gdy jest ciężka praca. Bo na ciężką pracę właśnie teraz jest czas. Tylko tak możemy poprawić naszą sytuację w tabeli - mówi Przemysław Frasunkiewicza dla kkwloclawek.pl.

Frasunkiewicz jako zawodnik grał w zespole z Włocławka - w sezonach 2004/2005 oraz 2012/2013.