Dwie grupy FIBA Europe Cup we Włocławku

,

Lista aktualności

Dwie grupy FIBA Europe Cup we Włocławku

“Bańka” FIBA Europe Cup z udziałem Anwilu i Arged BMSlam Stali Ostrów Wlkp. zostanie rozegrana w Hali Mistrzów we Włocławku.

,

Zamiast tradycyjnego systemu mecz u siebie i rewanż na wyjeździe, faza grupowa FIBA Europe Cup zostanie rozegrana w formule zamkniętych turniejów - podobnie jak ma to miejsce podczas kwalifikacji do EuroBasketu. Spotkania w “bańkach” odbędą się od 26 do 29 stycznia 2021 r.

Anwil wystąpi w grupie E przeciwko Fribourg Olympic (Szwajcaria), BC Dnipro (Ukraina) oraz London Lions (Wielka Brytania). Natomiast w grupie C zagra Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp., a rywalami będą: Szolnoki Olajbanyasz (Węgry), Sporting Lizbona (Portugalia) oraz Ironi Ness Ziona (Izrael). Wszystkie spotkania rozegrane zostaną w Hali Mistrzów we Włocławku.

Czołowe dwie drużyny z każdej grupy, a także najlepsze cztery zespoły z trzecich miejsc awansują do 1/8 finału. Ta faza również odbędzie się w formie zamkniętego turnieju od 23 do 25 marca 2021 r. Final Four rozegrane zostanie od 23 do 25 kwietnia 2021 r.