Pewne zwycięstwo Zastalu Enea nad Kingiem

,

W meczu Energa Basket Ligi rozegranym w Stargardzie Zastal Enea BC Zielona Góra pewnie pokonał Kinga Szczecin 99:80.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a King zdobywał nawet przewagę po akcji 2+1 Michaela Fakuade. Zielonogórzanie szybko budowali prowadzenie, a pomagał w tym głównie Iffe Lundberg - po kolejnych akcjach Duńczyka uciekali nawet na osiem punktów. Później z dystansu trafiał Łukasz Koszarek, a Zastal Enea po 10 minutach wygrywał 32:22. W drugiej kwarcie przewaga przyjezdnych urosła do 15 punktów po rzucie Rolandsa Freimanisa. Szczecinianie mogli liczyć na Fakuade, a po akcji Wojciecha Czerlonki lekko zmniejszali straty. W ważnych momentach nie do zatrzymania był jednak Lundberg, a to oznaczało, że ekipa trenera Żana Tabaka powiększała prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 58:43.

Na początku trzeciej kwarty obie drużyny nie były aż tak skuteczne, a zespół ze Szczecina starał się nawet zmniejszać różnicę. Nie dawało to jednak długotrwałego efektu - kolejne trafienia Lundberga i Groselle’a oznaczały, że przewaga przyjezdnych wzrosła do 21 punktów. Po 30 minutach było 79:59. Kolejna część meczu nie mogła już zbyt wiele zmienić. Co prawda ekipa trenera Jesusa Ramireza po trójce Jakuba Schenka i trafieniu Dominika Wilczka zbliżała się na 12 punktów, ale nie miało to zbyt dużego wpływu na ostateczny wynik. Zastal Enea zwyciężył pewnie - 99:80.

Najlepszym strzelcem gości był Iffe Lundberg z 24 punktami i 5 asystami. W ekipie Kinga wyróżniał się Michael Fakuade z 16 punktami, 4 zbiórkami, 3 asystami i 2 blokami.