Świąteczne granie w EBL!
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Świąteczne granie w EBL!

Okres świąteczno-noworoczny jest bardzo pracowity dla koszykarzy w Energa Basket Lidze! Zapraszamy na transmisje do sportowych kanałów Polsatu oraz do serwisu Emocje.TV

,

 

Polski Cukier Toruń - Legia Warszawa

Termin: środa, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Torunia pokonał ostatnio Kinga, natomiast Legia nie poradziła sobie na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza. Nickolas Neal i Lester Medford nie do końca potrafią zastąpić Justina Bibbinsa - ciekawe jak teraz zagrają przeciwko Obie Trotterowi oraz Donovanowi Jacksonowi. Najważniejszymi zawodnikami Polskiego Cukru są oczywiście Damian Kulig i Aaron Cel - ich rywalami będą teraz przede wszystkim Dariusz Wyka oraz Grzegorz Kulka.

 

WKS Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard

Termin: środa, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Więcej o tym meczu

 

MKS Dąbrowa Górnicza - HydroTruck Radom

Termin: środa, godz. 18:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Ważne spotkanie w dolnej części tabeli EBL! MKS udowadnia ostatnio, że jest w całkiem dobrej formie, natomiast swoje kłopoty ma HydroTruck. Na pewno kluczowym pojedynkiem będzie ten na obwodzie pomiędzy Lee Moorem a Jabarie Hindsem - obaj potrafią być liderami swoich zespołów. Warto będzie się również przyglądać rywalizacji podkoszowej pomiędzy Malcolmem Rhettem a Brettem Prahlem. Czy Roberts Stumbris okaże się lepszy od Elijaha Wilsona?

 

Trefl Sopot - Anwil Włocławek

MECZ ODWOŁANY

 

King Szczecin - Enea Astoria Bydgoszcz

Termin: niedziela, godz. 15:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: King ma nowego trenera - Jesusa Ramireza, który od tego meczu będzie próbował ulepszyć grę drużyny. Enea Astoria ostatnio wzmocniła się Adrianem Boguckim, który z każdym meczem może być pewniejszy siebie. W parze z Łukaszem Frąckiewiczem będzie się starał przeciwstawić Adamowi Łapecie i Michaelowi Fakuade. Ważne będzie również to jak z duetem Jakub Schenk - Dustin Ware poradzą sobie Corey Sanders i Marcin Nowakowski.

 

Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. - Polpharma Starogard Gd.

Termin: niedziela, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport

Więcej o tym meczu

 

Pszczółka Start Lublin - Asseco Arka Gdynia

Termin: niedziela, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Zespół z Lublina ostatnio pokonał Anwil, a ten mecz rozegra po trudnym spotkaniu w Rosji w Lidze Mistrzów. Asseco Arka ma ogromne problemy kadrowe, a do nich dochodzi jeszcze kontuzja Przemysława Żołnierewicza. Na rozegraniu pomoże za to Jakub Kobel, który dołączył właśnie do drużyny. Ciekawa będzie jego rywalizacja z dużo bardziej doświadczonym Kamilem Łączyńskim. Ważne z pewnością będzie również to, jak pod koszami z Joshem Sharmą poradzi sobie Adam Hrycaniuk.