Liga VTB: Wysoka wygrana Zastalu Enei

,

Mistrz Energa Basket Ligi, Zastal Enea BC Zielona Góra wysoko pokonał BC Astana 110:86 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

Pierwszą kwartę świetnie zaczął zespół z Kazachstanu i to gospodarze musieli gonić wynik. To się ostatecznie udało, a po rzutach wolnych Rolandsa Freimanisa po 10 minutach było 27:24. W drugiej części meczu nie do zatrzymania był Geoffrey Groselle, dzięki czemu Zastal Enea budował swoją przewagę. Kluczowa była jednak kolejna kwarta - to w niej zielonogórzanie umocnili się na prowadzeniu i właściwie mogli być pewni zwycięstwa. Trener Żan Tabak bardzo szeroko rotował składem, a jego zespół ostatecznie wygrał aż 110:86.

Zastal Enea BC Zielona Góra - BC Astana 110:86 (27:24, 34:19, 24:14, 25:29)

Zastal Enea: Groselle 23, Freimanis 22, Lundberg 15, Ponitka 15, Richard 10, Berzins 9, Reynolds 9, Koszarek 4, Put 2, Porada 1, Traczyk 0

Astana: Hill 30, Marble 12, Thompson 12, Thomas 11, Meiers 7, Bazhin 5, Marchuk 4, Gavrilov 3, Maidekin 2, Silins 0, Shcherbak 0, Ponomarev 0