Niespodzianka! HydroTruck pokonał Legię

,

HydroTruck Radom po niezwykle zaciętym meczu pokonał Legię Warszawa 71:70 w 16. kolejce Energa Basket Ligi.

,

Obie drużyny na początku spotkania grały nerwowo i miały spore problemy ze skutecznością. Dzięki Jamelowi Morrisowi to Legia prowadziła 6:2, ale sytuacja zmieniała się bardzo szybko. Trafienia Robertsa Stumbrisa i Dayona Gruffina sprawiły, że po 10 minutach było 15:11 dla gospodarzy. W drugiej kwarcie zespół z Warszawy szybko doprowadził do remisu, ale nie mógł wyjść na prowadzenie, bo swoje akcje kończyli Brett Prahl oraz Filip Zegzuła. Przyjezdni po kilku minutach w końcu zdobyli przewagę - zawdzięczali to przede wszystkim Morrisowi. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem - po 33.

W trzeciej kwarcie sytuacja nie zmieniała się zbyt mocno. Nawet gdy po trafieniach Hindsa oraz Griffina HydroTruck uciekał na sześć punktów, to trafienia Medforda i Karolaka sprawiały, że gości przegrywali już tylko punktem. Rzuty Morrisa oznaczały, że ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego cieszyła się później z prowadzenia, ale w ostatniej sekundzie kwarty trójka Jabariego Hinsa ustawiła wynik po 30 minutach na 59:58. W kolejnej części meczu Legia znowu była odrobinę lepsza po rzutach Morrisa. Taką samą “bronią” odpowiadał jednak Hinds, więc spotkanie cały czas było niezwykle zacięte. W końcówce obie drużyny ponownie miały problemy ze skutecznością. Po rzutach wolnych Hindsa na prowadzeniu był HydroTruck. Ostatnia akcja należała jednak do gości - swojej trójki nie trafił Morris i to radomianie cieszyli się ze zwycięstwa 71:70.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jabarie Hinds z 31 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami. Jamel Morris zdobył dla gości 31 punktów i 4 zbiórki.