Dobry mecz Kuliga, Polski Cukier pokonał GTK

,

Polski Cukier musiał gonić wynik w drugiej połowie, ale bardzo dobrze zagrał Damian Kulig, a torunianie ostatecznie pokonali GTK Gliwice 78:65 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi.

,

Polski Cukier ten mecz rozpoczął od dwóch trójek Obiego Trottera, ale goście szybko odrabiali straty, a po trafieniu Josha Perkinsa doprowadzili do remisu. Obie drużyny miały problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a to przekładało się na niski wynik. Rzut Szymona Szewczyka ustawił wynik po 10 minutach na 12:12. W drugiej kwarcie GTK zanotowało serię 9:0 i po kontrze Shannona Boguesa zaczęło budować przewagę! Bartosz Diduszko wraz z Damianem Kuligiem starali się na to reagować, ale to nie do końca się udawało. W ważnych momentach skuteczny był Łukasz Diduszko, a zespół trenera Matthiasa Zollnera utrzymywał małą różnicę na swoją korzyść. Ostatecznie dzięki trójce Perkinsa po pierwszej połowie było 37:31.

Zaraz na początku trzeciej kwarty gospodarze zbliżyli się na punkt po akcji Damiana Kuliga. Szymon Szewczyk i Daniel Gołębiowski utrzymywali jednak małą przewagę przyjezdnych, co sprawiało, że Polski Cukier ciągle musiał gonić. To się w końcu udało - ważne rzuty trafiał Donovan Jackson, a dzięki trójce Keyshawna Woodsa po 30 minutach było 53:47. W kolejnej części meczu gliwiczanie zanotowali serię 10:0 i po zagraniach Szewczyka ponownie byli minimalnie lepsi! Ekipa trenera Jarosława Zawadki nie zamierzała się poddawać. Trafienia Trottera oraz Woodsa sprawiały, że nie tylko odrabiała straty, ale po chwili zdobywała nawet osiem punktów przewagi. Osłabione GTK w końcówce nie było już w stanie na to zareagować. Ostatecznie Polski Cukier wygrał 78:65.

Najlepszym graczem gospodarzy był Damian Kulig z 16 punktami, 13 zbiórkami, 4 asystami i 2 blokami. 16 punktów i 7 zbiórek dla gości zdobył Łukasz Diduszko.