Trefl Sopot wspiera Szlachetną Paczkę
fot. Materiały prasowe/Trefl Sopot

,

Lista aktualności

Trefl Sopot wspiera Szlachetną Paczkę

Od wielu lat, na przełomie listopada i grudnia, drużynie Trefla Sopot oraz pracownikom i administracji klubu towarzyszy wyjątkowa mobilizacja. Wtedy chodzi nie tylko o zwycięstwa i kolejne ligowe punkty. Żółto-czarni w tym czasie włączają się w charytatywną inicjatywę Szlachetnej Paczki! Nie inaczej było w tym roku. Wspólnie z siatkarskim Treflem Gdańsk oraz pracownikami Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny, klub zebrał pokaźną kwotę, która wesprze panią Joannę oraz jej najbliższych.

,

Pani Joanna jest byłą kasjerką. Niestety, z uwagi na chorobę swojej córki, a później ze względu na swoje problemy zdrowotne, musiała zrezygnować z pracy. U pani Joanny najpierw stwierdzono cukrzycę, a następnie okazało się, że również choruje na szybko postępujące stwardnienie rozsiane. Rodzina utrzymywała się z pieniędzy zarobionych przez męża kobiety oraz renty zdrowotnej, lecz choroba pani Joanny wciąż postępowała m.in. utrudniając jej chodzenie, dlatego zrezygnować z pracy musiał również jej mąż. Wówczas sytuacja rodziny stała się bardzo trudna. Odliczając rachunki na utrzymanie i leczenie, trójce najbliższych zostaje po ok. 250 złotych na osobę.

Historia rodziny poruszyła kluby spod znaku Trefla oraz pracowników Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny. Po zapoznaniu się z listą potrzeb rodziny w Ergo Arenie ruszyła zbiórka pieniędzy oparta na czterech puszkach - po jednej dla każdej ze sportowych drużyn oraz po jednej dla pracowników biura Trefla Sopot i Trefla Gdańsk, a także dla pracowników Spółki Hali Gdańsk-Sopot.

Kluczowymi potrzebami rodziny było urządzenie do nieinwazyjnego badania cukru w organizmie, żywność trwała i blender. Zebranie funduszy na w/w przedmioty były podstawą, ale klub chciał również spełnić pozostałe potrzeby, dlatego każdy sportowiec i pracownik dokładał swoją cegiełkę do wspólnego celu. Po blisko dwóch tygodniach zbiórki i podsumowaniu jej oraz przeliczeniu kosztów zakupów rodzina dodatkowo otrzyma także m.in. laptop, elektryczną maszynkę do golenia, torbę fitness czy szczoteczkę elektryczną.

W pakowanie prezentów zaangażowali się zawodnicy Trefla Sopot i Trefla Gdańsk, którzy po raz kolejny pokazali swoje ogromne serca. Sportowcom bliskie jest pomaganie, co regularnie udowadniają wspomagając również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy czy biorąc udział w lokalnych akcjach dla m.in. hospicjum Pomorze Dzieciom czy schroniska Sopotkowo.

Paczki przeznaczone na Szlachetną Paczkę co roku były dostarczane do wybranych rodzin przez przedstawicieli koszykarskiego i siatkarskiego zespołu, jednak teraz, ze względu na pandemię koronawirusa, podarunki trafią do specjalnego magazynu Szlachetnej Paczki w Gdańsku. Stamtąd już niedługo zostaną przetransportowane do domu pani Joanny i jej najbliższych.