Shawn Jones wraca do Anwilu
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Shawn Jones wraca do Anwilu

MVP Suzuki Pucharu Polski, Shawn Jones (28 lat, 203 cm), ponownie zagra w Energa Basket Lidze! Amerykański środkowy związał się nową umową z Anwilem Włocławek.

,

Tagi: Shawn Jones

Absolwent uczelni Middle Tennessee State po zakończeniu przygody z NCAA podpisał nawet umowę z Miami Heat, ale ostatecznie nigdy w NBA nie zagrał. Występował za to w G League, a później w Europie - w Hiszpanii, Izraelu i Włoszech.

W poprzednim sezonie był zawodnikiem Anwilu Włocławek. W 13 spotkaniach Energa Basket Ligi zdobywał średnio 11,7 punktu, 7,8 zbiórki, 1,1 asysty i 1,2 bloku. Został wybrany MVP turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski.

- Bardzo cieszę się z podpisania kontraktu z Shawnem. Rozmawiałem z nim w ostatnim czasie co najmniej kilkunastokrotnie. Rozmawialiśmy o koszykówce, naszej sytuacji, o tym co może nam dać, w jakich aspektach wspomóc zespół, o innych ofertach. Znamy Shawna bardzo dobrze, wiemy jakim jest człowiekiem, znamy jego umiejętności oraz to, że świetnie funkcjonuje w zespole. Na pewno bardzo nam pomoże w grze pod koszem - mówi na kkwloclawek.pl trener Marcin Woźniak.

 

 

Tagi: Shawn Jones