Liga VTB: Zastal Enea wygrał w Krasnojarsku

,

Mistrz Energa Basket Ligi, Zastal Enea BC Zielona Góra, pokonał Jenisej Krasnojarsk 94:73 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

Zespół trenera Żana Tabaka świetnie rozpoczął to spotkanie - najpierw prowadził 7:0 po rzutach wolnych Iffe Lundberga, a później nawet 21:4 dzięki akcji Rolandsa Freimanisa. W drugiej kwarcie gospodarze odrabiali straty. Nieźle radzili sobie Kerron Johnson oraz Tyusa Battle, więc po 20 minutach Jenisej przegrywał już tylko 10 punktami.

W kolejnych częściach spotkania zielonogórzanie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a za rewelacyjną postawę trzeba wyróżnić przede wszystkim Freimanisa. W końcówce meczu Zastal Enea znowu powiększał różnicę. M.in. dzięki Ponitce i Lundbergowi mistrzowie Energa Basket Ligi zwyciężyli ostatecznie 94:73.

Jenisej Krasnojarsk - Zastal Enea BC Zielona Góra 73:94 (10:27, 27:20, 21:23, 15:24)

Jenisej: Johnson 16, Hogue 13, Battle 11, Kulagin 9, Hammonds 8, Komissarov 6, Gudumak 5, Mitusov 5, Popov 0

Zastal Enea: Freimanis 26, Lundberg 18, Reynolds 13, Ponitka 12, Richard 11, Groselle 7, Koszarek 5, Put 2, Williams 0, Traczyk 0