Niespodzianka! Polpharma wygrała we Włocławku!

,

Spora niespodzianka w sobotnim meczu Energa Basket Ligi we Włocławku! Polpharma Starogard Gdański po bardzo wyrównanym i ofensywnym meczu pokonała Anwil 96:89.

,

Początek spotkania był bardzo nerwowy, a obie drużyny nie mogły złapać rytmu i pokazać odpowiedniej skuteczności. Polpharma potrafiła wychodzić na prowadzenie po rzutach Trevona Allena i Joe Furstingera, ale nie budowała większej przewagi. Dopiero po późniejszej kolejnej akcji Allena starogardzianie uciekali na siedem punktów. Straty zmniejszał McKenzie Moore, chociaż po 10 minutach to przyjezdni byli lepsi - 21:19. W drugiej kwarcie Anwil wracał na prowadzenie po rzucie Rotnei Clarke’a, ale ciągle mecz był bardzo wyrównany. Zespół trenera Roberta Skibniewskiego w pewnym momencie ponownie miał pięć punktów przewagi, a gospodarze reagowali trójkami Przemysława Zamojskiego i Walerija Lichodieja. Później włocławianie prowadzili pięcioma punktami, a różnicę rzutem z dystansu zmniejszył Grzegorz Surmacz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 51:49.

Trzecia kwarta ponownie była wyrównana - Polpharma walczyła z Anwilem jak równy z równym. Działo się to m.in. dzięki trójkom Surmacza oraz Washingtona - te akcje pozwalały gościom być ciągle w grze. Dopiero po kilku minutach i trafieniach Clarke’a oraz Lichodieja zespół trenera Marcina Woźniaka uciekał na siedem punktów. Haney i Allen starali się odpowiadać, ale to gospodarze mieli inicjatywę. Po 30 minutach było 76:71. Kolejną część meczu Anwil rozpoczął od małej serii 5:0, a to oznaczało aż 10 punktów przewagi. Polpharma nie zamierzała się poddawać i po kilku akcjach bez odpowiedzi zbliżała się ponownie na dwa punkty, a po chwili nawet doprowadzała do remisu. W końcówce obie drużyny były nieskuteczne, ale niemoc przełamali najpierw Furstinger, a później Surmacz. Dzięki jego trójce Polpharma prowadziła pięcioma punktami i tego już nie oddała. Zwyciężyła ostatecznie 96:89!

Najlepszym graczem gości był Trevon Allen, który zdobył 21 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Ivan Almeida z 21 punktami, 8 zbiórkami i 6 asystami.