Hit w Zielonej Górze! Przyjeżdża Pszczółka Start
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Hit w Zielonej Górze! Przyjeżdża Pszczółka Start

Mistrz kontra wicemistrz sezonu 2019/20 Energa Basket Ligi już w czwartek! Transmisja spotkania Zastal Enea BC Zielona Góra kontra Pszczółka Start Lublin od 17:30 w Polsat Sport News.

,

Zastal Enea BC miał ostatnio przerwę, ale tylko… teoretycznie. Aż pięciu zawodników ze składu oraz trener Żan Tabak brali udział w zgrupowaniach reprezentacji i walczyli o kolejne zwycięstwa na parkiecie. Trener David Dedek mógł popracować z większą liczbą zawodników - mimo że na zgrupowania wyjechali Kamil Łączyński i Martins Laksa, a drużynę opuścił dodatkowo Armani Moore (przeszedł do Arged BMSlam Stali).

Na pewno warto będzie zwrócić uwagę na starcia Łotyszy. Martina Laksa i Janis Berzins niedawno rywalizowali podczas treningów kadry, a teraz pokażą się przeciwko sobie w Energa Basket Lidze - który z nich zaprezentuje lepszą formę w rzutach z dystansu? Dodatkowo, ciekawe jak z kolejnym zawodnikiem z tego kraju - Rolandsem Freimanisem - poradzi sobie niezwykle energetyczny Kacper Borowski.

W reprezentacji Danii prawdziwą furorę robił Gabriel Lundberg, warto podkreślić, że rozgrywający jest też jednym z najlepszych graczy w całej EBL. Bardzo trudne zadanie czeka więc na Kamila Łączyńskiego. Na pewno ciekawie będzie także w starciu podkoszowego z rewelacyjną techniką - Geoffreya Groselle’a - z silnym duetem z lubelskiej ekipy: Adam Kemp - Josh Sharma.

Początek spotkania Zastal Enea BC Zielona Góra - Pszczółka Start Lublin w czwartek od 17:30 w Polsat Sport News.