Czy Polpharma zaskoczy Anwil? Zobacz w Polsat Sport News
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Czy Polpharma zaskoczy Anwil? Zobacz w Polsat Sport News

Czy zespół ze Starogardu Gdańskiego zaskoczy Anwil Włocławek i przełamie się w Energa Basket Lidze? Transmisja w sobotę od 17:30 w Polsat Sport News.

,

Anwil w ostatnim okresie rozegrał sparing z Polskim Cukrem Toruń, a na treningach przez jakiś czas musiał radzić sobie bez Ivana Almeidy i trenera przygotowania fizycznego Huberta Śledzińskiego (obaj brali udział w zgrupowaniu kadry Republiki Zielonego Przylądka), a także bez głównego szkoleniowca - Marcina Woźniaka (jest asystentem w reprezentacji Polski). Polpharma z pewnością miała dużo więcej swobody w przygotowaniach do tego spotkania. Czy trener Robert Skibniewski zaskoczy czymś rywali?

W Polpharmie sporo zależy od tego, jak zaprezentuje się James Washington. Były zawodnik klubu z Włocławka (grał w drużynie w sezonie 2016/17) to podstawowy rozgrywający i trzeci strzelec zespołu, ale jego problemem są straty. Jeśli będzie potrafił je ograniczyć, to z pewnością może być sporym zagrożeniem dla rywali. Nie będzie miał jednak łatwego zadania, bo jego bezpośrednimi przeciwnikami będą McKenzie Moore (niedawno zanotował triple-double) oraz świetny strzelec Rotnei Clarke.

Ciekawie powinno być też pod koszami. Peter Olisemeka oraz Joe Furstinger nieźle się uzupełniają, ale wydaje się, że Ivica Radić oraz Adrian Bogucki mają większy potencjał. Czy potwierdzą to na parkiecie? W ekipie ze Starogardu Gdańskiego kluczowi mogą być strzelcy: Steven Haney oraz Trevon Allen. Czy będą w stanie pokazać się z dobrej strony przeciwko Ivanowi Almeidzie czy wracającemu do gry Przemysławowi Zamojskiemu?

Transmisja meczu Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański w sobotę od 17:30 w Polsat Sport News.