Rewelacyjny finisz mistrzów i wygrana w Starogardzie Gd.

,

Polpharma Starogard Gdański “postraszyła” mistrzów Polski, ale w czwartej kwarcie Zastal Enea Zielona Góra był nie do zatrzymania i zwyciężył ostatecznie 103:77 w meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Obie drużyny na początku nie mogły się “wstrzelić”, ale wcześniej udało się to gościom, którzy po trójce Krisa Richarda prowadzili 8:3. Później - po kolejnym rzucie Amerykanina - uciekali nawet na 11 punktów. Polpharma odpowiadała zagraniami Trevona Allena oraz Joe Furstingera, ale po 10 minutach było 24:16. W drugiej kwarcie starogardzianie starali się być w miarę blisko rywali, w czym pomagał Jacek Jarecki. W pewnym momencie zbliżyli się nawet na trzy punkty po akcji Stevena Haneya! Zastal Enea nie pozwalał na nic więcej, kontrolując wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie trójka Gabriela Lundberga ustawiła wynik po pierwszej połowie na 47:38.

Początek trzeciej kwarty układał się po myśli zespołu trenera Roberta Skibniewskiego. Dzięki rzutom z dystansu Haneya i Allena zbliżał się na punkt, a trójka Jamesa Washingtona dała tej ekipie prowadzenie! Zielonogórzanie odpowiedzieli na to rewelacyjną serią 12:0 i ponownie przejęli kontrolę nad wydarzeniami. Po rzucie Łukasza Koszarka po 30 minutach było już 74:60. Kolejną część spotkania Polpharma rozpoczęła od małej serii 6:0, ale nie zmieniało to zbytnio sytuacji, ponieważ zielonogórzanie odpowiedzieli… 11 punktami bez odpowiedzi! Ostatecznie mistrzowie zwyciężyli 103:77.

Najlepszym graczem gości był Kris Richard z 20 punktami, 4 zbiórkami i 3 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Trevon Allen z 19 punktami, 8 zbiórkami i 4 asystami.