Trefl podejmuje GTK. Zobacz w Polsat Sport Extra
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Trefl podejmuje GTK. Zobacz w Polsat Sport Extra

Łukasz Kolenda czy Josh Perkins - który z rozgrywających zaprezentuje się lepiej? W piątek od 20:20 w Polsat Sport Extra będzie można zobaczyć spotkanie 10. kolejki Energa Basket Ligi Trefl Sopot - GTK Gliwice.

,

Sopocianie w ostatniej kolejce grali w Bydgoszczy i przez większą część meczu musieli gonić wynik. Ostatecznie Trefl pokonał Enea Astorię, ma bilans 6-3 i jest w górnej części tabeli Energa Basket Ligi. GTK z kolei przegrało z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wlkp. Czy gliwiczanie w końcu będą w stanie przełamać się na wyjeździe?

Najciekawsze starcie? Z pewnością to pomiędzy Łukaszem Kolendą a Joshem Perkinsem. Obaj rozgrywający prezentują różny styl gry, ale potrafią zaskoczyć rywali niekonwencjonalnym podaniem, a w dodatku mogą zdobywać kluczowe dla wyników rywalizacji punkty. Gracz zespołu trenera Matthiasa Zollnera jest liderem EBL pod względem notowanych asyst - średnio aż 8,1 na mecz!

Również rywalizacja Dominika Olejniczaka z Malcolmem Rhettem powinna być atrakcyjna do oglądania. Zawodnik Trefla rewelacyjnie debiutuje na najwyższym poziomie w Polsce i z pewnością jest jednym z głównych kandydatów do gry w reprezentacji. Amerykanin na początku sezonu miał pecha i po nieszczęśliwym wypadku ominęło go kilka kolejek. Teraz jednak pokazuje, że może być jednym z czołowych środkowych całych rozgrywek.

Początek transmisji spotkania Trefl Sopot - GTK Gliwice w piątek o 20:20 w Polsat Sport Extra.