Świetny mecz w Toruniu! Polski Cukier lepszy od Zastalu Enei

,

Doskonałe koszykarskie widowisko w Toruniu! W spotkaniu 7. kolejki Energa Basket Ligi Polski Cukier wygrał z niepokonanym dotychczas Zastalem Eneą BC Zielona Góra 94:88!

,

Jak można było się spodziewać - początek spotkania był bardzo wyrównany. Dopiero później, dzięki trójce Bartosza Diduszki gospodarze uciekli na cztery punkty. Bardzo dobrze prezentował się także Damian Kulig i to Polski Cukier zachowywał inicjatywę w ofensywie. Akcja Michała Samsonowicza ustawiła wynik po 10 minutach na 23:19. Dwie trójki Łukasza Koszarka w drugiej kwarcie doprowadziły do wyrównania. Na reakcję torunian nie trzeba było długo czekać - po trafieniach Diduszki i Bragga ponownie prowadzili sześcioma punktami. Seria 7:0 i akcje podkoszowych sprawiały jednak, że sytuacja całkowicie się odwróciła - to Zastal Enea miał minimalną przewagę. Dzięki trafieniu debiutującego w tym sezonie Rolandsa Freimanisa po pierwszej połowie było 41:39.

Obie Trotter na początku trzeciej kwarty walczył o lepszy wynik dla swojej drużyny. Mecz był ciągle zacięty, ale to ekipa trenera Jarosława Zawadki wracała na prowadzenie - nawet siedmiopunktowe po rzutach wolnych Diduszki. Trójkami starali się zmieniać sytuację Reynolds oraz Lundberg, ale w tym momencie to nie wystarczało. Po 30 minutach było 66:64. Berzins, Lundberg i Groselle na początku trzeciej kwarcie sprawili, że na prowadzeniu ponownie była drużyna z Zielonej Góry. Niezwykle szybkie trójki Diduszki oraz Jacksona znowu zmieniały sytuację! Później dodatkowy rzut z dystansu dołożył Kulig, a Polski Cukier miał nawet 10 punktów przewagi. Ekipa trenera Żana Tabaka walczyła do samego końca - m.in. dzięki Groselle’owi zbliżała się jeszcze tylko na trzy punkty! Trotter i Cel nie pomylili się na linii rzutów wolnych - Polski Cukier cieszył się ze zwycięstwa 94:88.

Najlepszym graczem gospodarzy był Damian Kulig z 23 punktami i 6 zbiórkami. Dla gości Blake Reynolds zanotował 22 punkty, 4 zbiórki i 3 asysty.