Ofensywne derby w Toruniu! Pierwsza wygrana Polskiego Cukru

,

Świetne derby w Toruniu! Po niezwykle ofensywnym spotkaniu Polski Cukier pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 112:102. To pierwsze zwycięstwo drużyny trenera Jarosława Zawadki w tym sezonie Energa Basket Ligi.

,

To goście, dzięki trafieniom Coreya Sandersa, Michała Krasuskiego i Pauliusa Dambrauskasa, lepiej rozpoczęli to spotkanie - najpierw prowadzili 5:0, a później nawet 14:3. Polski Cukier miał ogromne problemy, tak w konstruowaniu ataku, jak i w obronie, a Enea Astoria świetnie to wykorzystała. Po akcji Jakuba Nizioła ten zespół miał nawet 20 punktów przewagi! Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 37:20. W drugiej kwarcie torunianom udawało się odrobić część strat - pomagał w tym przede wszystkim Donovan Jackson. Po akcji 2+1 Aarona Cela zespół trenera Jarosława Zawadki tracił tylko 10 punktów. Później było jeszcze lepiej, a spotkanie stało się zdecydowanie bardziej wyrównane. Po pierwszej połowie bydgoszczanie nadal byli lepsi, ale tylko 55:51.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 7:0 i po trafieniach Aarona Cela oraz Damiana Kuliga wyszli na prowadzenie! Goście starali się na to odpowiadać, ale trójki Woodsa oraz Kuliga sprawiały, że przewaga torunian rosła. Później straty trochę zmniejszali jeszcze Corey Sanders oraz Tomislav Gabrić, ale po 30 minutach to Polski Cukier prowadził 88:81. Seria 7:0 ekipy trenera Artura Gronka na początku czwartej kwarty sprawiła, że był remis! Trotter i Jackson robili swoje, ale nie do zatrzymania był Sanders, a w dodatku nieźle prezentował się Gabrić. To wszystko sprawiało, że mecz był niesamowicie zacięty! W końcówce kluczowe trójki trafili Cel i Jackson - torunianie dzięki temu odskoczyli i mogli być spokojni o wynik. Ostatecznie zwyciężyli 112:102.

Po 24 punkty dla gospodarzy rzucili Aaron Cel i Damian Kulig. W ekipie gości wyróżniał się Corey Sanders z 35 punktami i 10 asystami.